Torbalı Ege Gazetesi

‘Çık dışarıya oynayalım’

Torbalı’da “Okul Dışarıda Günü” kapsamında okullar sınıflarını dışarı taşıdılar. Öğrenciler, açık havada oynamanın ve öğrenmenin tadını çıkardı

‘Çık dışarıya oynayalım’
372 okundu
24 Mayıs 2019 - 15:00

Torbalı’da “Okul Dışarıda Günü” kapsamında okullar sınıflarını dışarı taşıdılar. Öğrenciler, açık havada oynamanın ve öğrenmenin tadını çıkardı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tüm okul öncesi eğitim kurumlarına, 23-29 Mayıs’ta küresel ölçekte düzenlenecek “Okul Dışarıda Günü” ve “Dünya Oyun Oynama Günü” etkinlikleri kapsamında sınıflarını açık havaya taşıyıp dersleri oyun oynayarak işlemeleri çağrısında bulunmuştu. Bu kapsamda resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları öğrencileri dün 10.00 ile 11.00 saatleri arasında okul bahçesinde “yağ satarım bal satarım’, “bezirganbaşı” vb. oyunlar oynadılar. Bazı okullarda öğrencilere veliler de eşlik etti.

AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİNİN ÖNEMİ

Torbalı’da bazı veliler Zeliha Ömer Genç Kızılay Anaokulu’nda “Okul Dışarıda” etkinliğine katılarak çocuklarıyla oyunlar oynadı. Öğrenci velileri sandalye kapmaca, yağ satarım bal satarım gibi oyunlar oynayarak etkinliğe destek verdiler. Oyunun ve açık havanın çocukların hayatındaki önemine değinen Zeliha Ömer Genç Kızılay Anaokulu Müdürü Tarkan Arslan, “Açık hava etkinlikleri öğrencilerimizin daha iyi öğrenmelerinde, çevreleriyle daha kuvvetli bağ kurmalarının sağlanmasında önemlidir. Okullarımız çocuklarımızın zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen ‘Okul Dışarıda Günü’nü çeşitli açık hava etkinlikleriyle aktif bir biçimde kutladılar. Öğrencilerimiz sınıf derslerini açık havada deneyimleyerek öğrenmenin heyecanını yaşadılar. Okul Dışarıda Günü’nde sınıflarını dışarıya çıkaran öğretmenlerimize ve etkinlikler katılan tüm velilerimize teşekkür ediyorum” dedi. İfadelerini kullandı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 9
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans