Torbalı Ege Gazetesi

Zabıta tüm tedbirleri aldı

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla Torbalı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlere başladı. İlçede bulunan pek çok imalathaneler denetlendi. Yetkililer, gerekli hususları barındırmayan işyerlerine ihtar verilirken aynı durumun tekrarı yaşanması halinde işletmelere kabahatler kanununa istinaden gerekli cezaların uygulanacağı bildirildi

Zabıta tüm tedbirleri aldı
716 okundu
29 Mayıs 2019 - 8:47

Türkiye’de olduğu gibi Torbalı’da da bayram telaşı başladı. Vatandaşlar bayram alışverişlerini yapıyor. Özellikle özel günlerde vatandaşların daha sağlıklı gıdalar tüketmesine yönelik yetkililer harekete geçti. Torbalı’da bulunan esnaflar uzun sürenin ardından zabıta memurları ile karşılaştı. Bayram öncesi denetimlere başlayan ekipler, bayram süresince de görevlerinin başında olacağı öğrenildi. Vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi adına denetimlere başlayan zabıta ekipleri, ilçemizde Ramazan Bayramı öncesi tatlı üretimi yapan pastanelerde gıda denetimi yaptı.

İŞLEK İŞ YERLERİ DENETLENDİ

İlçede, faaliyet gösteren imalathaneler zabıtalar tarafından denetleniyor. Kimi esnaf hijyen noktasına çok dikkat ederken kimi esnaf ise bu konuda sınıfta kalıyor. Vatandaşın daha sağlıklı hizmet alması noktasında zabıtalar devreye girdi. Ve bayram öncesi tüm tedbirler alındı. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, imalathanelerin ve çalışanların sağlık karneleri, sağlık raporları, iş yeri temizliği, gıdaların tazeliği, üretimde kullanılan alet ve gereçlerin temizliği, beyaz önlük ve eldiven kullanımı, sineklikler gibi önem arz eden hususları itina ile inceledi. Eksikleri bulunan iş yerlerine resmi tutanak hazırlanarak eksiklerini gidermeleri için süre verildi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 9
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans