Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı’da mayıs ayı kültür-sanat ayı oldu

Torbalı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü öncülüğünde ilçede konserden tiyatroya, söyleşiden gösterilere kadar birçok alanda etkinlikler gerçekleşiyor

Torbalı’da mayıs ayı kültür-sanat ayı oldu
537 okundu
30 Mayıs 2019 - 9:55

Torbalı Belediyesi son haftalarda önemli kültürel ve sanatsal etkinliklere imza atıyor. Torbalı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü öncülüğünde ilçede konserden tiyatroya, söyleşiden gösterilere kadar birçok alanda etkinlikler gerçekleşiyor. Son yıllarda kültürel ve sosyal etkinliklerin azlığından şikayetçi olan Torbalı halkının ihtiyaçları doğrultusunda etkinlik takvimi oluşturan, hem geleneksel hem de günümüz etkinliklerine imza atan Torbalı Belediye Kültür İşleri Müdürlüğü; bu alanda farkını hissettirdi. Belediye bünyesinde gerçekleşen ücretsiz etkinliklerin yanı sıra, birçok önemli tiyatro grubunun da ilçede gösteriler düzenlenmesine öncü olan Torbalı Belediye Kültür İşleri Müdürlüğü; bu isimler ve grupların Torbalı’yı tercih etmesine de öncülük etmeye devam edecek.

ETKİNLİKLER ART ARDA GELDİ

İlk olarak Ramazan Sokağı’nda geleneksel Ramazan etkinliklerinin yaşatılmasını sağlayan Kültür İşleri Müdürlüğü ilçede uçurtma şenliği, Yörük şenliği, Dünya Sanat Günü sergileri, 19 Mayıs Simge Sağın konseri, ip canbazları, türkü ve sanat müziği konserleri, tiyatrocu Hakan Bilgin söyleşisi düzenledi. Geçtiğimiz yıllarda dağılan bando ve mehteran takımını yeniden kuran ve bunların ilçede önemli gün ve etkinlikleri renklendirmesini sağlayan müdürlük aynı zamanda açtığı kurslarda da öğrenci yetiştirmeye başladı. İlk olarak kurulan tiyatro topluluğu da bu kapsamda ilçe köylerinde iftar sonraları gösteriler gerçekleştirmeye başladı.

UYGUR’DAN DA DESTEK

Bu etkinliklerle sınırlı kalmayıp, Haldun Dormen, Ferhan Şensoy ve Necmi Yapıcı gibi usta tiyatrocuların oyunlarının ilçede sergilenmesine ön ayak olan Kültür İşleri Müdürlüğü, bu etkinliklere de ev sahibi olmaya ve ilçe sakinlerini sanat ve kültürle buluşturmaya devam edecek. Torbalı’da evlerine kapanan vatandaşın sanatla buluşturmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Torbalı Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Serkan Tekin, “İlçe sakinlerimizin ihtiyaçlarına yönelik etkinliklere imza atmaya devam ediyoruz. Belediye Başkanımız İsmail Uygur’un da talimat ve destekleriyle her kesime hitap eden, gerekli ve birleştirici etkinlik ve faaliyetlerimiz sürecek. Bunun için ekibimizle yoğun bir mesai harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 9
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans