Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı’da hırsızlık olayları bitmek bilmiyor. Torbalı’nın Alpkent Mahallesi’nde dün saat 14: 30 sıralarında Sefer İpekli Apartmanı’nda hırsızlık olayı yaşandı. Artık gündüz saatlerinde bile elini kolunu sallayarak evlere giren hırsız veya hırsızlar girdikleri bu evden 4 milyar değerinde bir bilezik çalarak kayıplara karıştı

1.723 okundu
31 Mayıs 2019 - 17:32

Torbalı Alpkent Mahallesinde yaşayan R.G’nin evine dün saat 14:30 hırsız girdi. Yatak bazasının altında bulunan çanta içerisinde 4 milyar değerindeki bileziği çalan hırsız veya hırsızlar kayıplara karıştı. Ev sahibi R.G, markete gittiğini ve o dakikalarda evde kimse olmadığını ifade etti. 15 dakika içerisinde alışverişini yapan R.G, evine geri döndü. Kapısını kilitlemeden çıktığını belirten ev sahibi, “ Eve girdiğimde odalarda bir dağınıklık olduğunu fark ettim. Oğlum akşam eve geldiğinde neden ablanın odasına girdin dağıttın dedim. Oğlum anne ben eve gelmedim ki dedi. Bende tekrar oğluma kızdım  ve bir daha evi dağıtmamasını söyledim. Oğlum tekrar bana eve gelmediğini söyledi. O dakikalara kadar eve hırsızın girdiği ihtimali aklıma bile gelmemişti. Oğlum hırsızların eve girmiş olabileceği söyledi ve hemen telefona sarılıp polisi aradı. Polisler anında olay yerinde inceleme başlattı ve parmak izi aldı. Nasıl oluyorsa hangi cesaretle bu hırsızlar elini kolunu sallaya sallaya gezebiliyor. Kapımı kilitlemeden çıkmıştım. Bir materyalle açmış ve kolayca girmişler. Bu mübarek günlerde Allah onları ıslah etsin” ifadelerini kullandı.

YA CANIMDAN OLSAYDIM

Çok büyük bir kayıp yaşanmadığını belirten ev sahibi R.G, “ Benim üzüntüm bileziğin çalınmış olması değil. O dakika eve girdiğimde hırsızla ya burun buruna gelseydim ve canımdan olsaydım. Polisimiz bu konuda hassasiyet gösterecektir. Fakat bu tarz olaylar Torbalı’da giderek artıyor. Mutlaka herkes kapısını kilitlemeli. Gerçi oda bir kılıf uydururlar” dedi. Öte yandan polis olay ile ilgili soruşturma başlattı. Edinilen bilgiye göre hırsızların yakalanması an meselesi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 9
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans