Torbalı Ege Gazetesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek okulunda yeni bölüm açıldı

Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek okulunda firmalardan gelen talep doğrultusunda yeni bir bölüm açıldı. Öğretmen eksikliğinden dolayı henüz öğrenci alımı yapmayan bölümün aktif hale gelmesiyle işletmelerdeki kalifiye eleman açığını bir nebzede olsun ortadan kalacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek okulunda yeni bölüm açıldı
950 okundu
10 Haziran 2019 - 11:47

Tütün, mobilya, kimya ve tekstil sektöründen dev şirketlerin üretim tesislerinin bulunduğu Torbalı her yıl  açıklanan ihracat rakamlarında üst sıralarda yer alarak pek çok ili geride bırakıyor. İlçedeki firmaların üretim kapasitelerindeki büyümeyle birlikte şehrin sosyo kültürel yapısı da değişerek gelişiyor. Torbalı Ticaret Odası, İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik kurumunun ilçe şubeleri işletmelerin personel açığının kapatılarak çalışmalarına devam etmesi noktasında aktif rol oynuyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda da firmalardan gelen talep doğrultusunda bölüm açıldı.

 İŞ GARANTİLİ BÖLÜM

İlçedeki firmalar bazı meslek dallarında istihdam edilecek personel sıkıntısı yaşıyor. İlçede istenilen nitelikle personel bulunamaması durumunda İzmir merkezinde veya çevre illerden kalifiye eleman getiriliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek okulu da yaşanan bu sıkıntının önüne geçilmesi amacıyla Kaynak Teknolojisi bölümü açıldı. Bölümün öğretmen eksiğini tamamlanmasının ardından öğrenci alımına başlayacağı öğrenildi. Kaynak teknolojisinde kaynak yapımıyla ilgili bütün detayları öğrenen öğrencilerin iş bulmalarına garanti gözüyle bakılıyor.

 GELEN TALEPLE AÇILDI

Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek, “Okulumuzda her yıl öğrenci alımı yapan Doğal Yapıtaşları Teknolojisi, Sondaj Teknolojisi, Geoteknik, Endüstriyel Cam ve Seramik gibi yerbilimlerine dayalı 4 program bulunuyor. İki yıl önce de Maden Teknolojileri ve Kaynak Teknolojileri adında iki bölüm daha açıktık. Yeni Kaynak Teknolojisi boru kaynağı bölümünü firmalardan gelen talep doğrultusunda açıldı. Bölümün öğretmen eksiğinin tamamlanmasının ardından vereceği mezunlar ile piyasadaki kaynakçı eksiğinin kapanmasında aktif rol oynayacağını tahmin ediyoruz. Okul yönetimi ve öğretmenleri olarak verdiğimiz eğitimin kalitesini  arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz ” diyerek sözlerini noktaladı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 9
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans