Torbalı Ege Gazetesi

Akbıyık: “Seçimi kaybettim diye ortadan kaybolup gitmedim”

Ak Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Bayramı sonrası ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Geniş katılım olduğu toplantıda Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık önemli konulara değindi. Toplantıya Ak Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Feyim Özçelik, AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Muhammet Oral, Ak Parti kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, “Biz dava için mücadele ettiğimizden, çıkar için mücadele etmediğimizden sevilmiyoruz. Kimseye koltuk sözü vermedik. O sözleri veren kişiler bugün burada yoklar. Biz seçimi kaybetsek de mücadele edeceğiz” dedi

Akbıyık: “Seçimi kaybettim diye ortadan kaybolup gitmedim”
1.912 okundu
12 Haziran 2019 - 16:35

Ak Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Bayramı sonrası ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Geniş katılım olduğu toplantıda Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık önemli konulara değindi. Türkiye’nin gündemi olan 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı toplantının ilk konusu oldu. Öte yandan 31 Mart Yerel Seçimlere değinen Ak Parti İlçe  Başkanı Hasan Akbıyık, “ 31 Mart yerel seçimlerde Torbalı teveccüh gösterdi. İlçe halkımız bizim 5 yılda yaptığımız hizmetleri gördü. Fakat seçimi kaybettik. Torbalı’da işçi çıkarma konuları gündeme geliyor. Hatta az önce belediye meydanında bir arkadaş kendini kesti galiba. Gündemde çok konu var bu konu ile alakalı. Ama milletimizin kararına teveccüh gösteriyoruz. Torbalı halkı böyle karar verdiyse bize saygı duymak gerekiyor. Bizde şimdi CHP’nin Torbalı’da yapacağı 5 yıllık hizmetine bakacağız” dedi.

ÇAĞLAR: “ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILDA HİZMET KONUŞMAYACAĞIMIZI GÖRÜYORUM”

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “  Bu toplantı bizi memnun etti. Ben başkanıma bizi bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçlerde birlik ve beraberliğin artması noktasında Cumhur İttifakı olarak bu gibi toplantıları devam ettirmek istiyoruz. Önergelerinizi, taleplerinizi belediyeye iletmek için sizlere ihtiyacımız var. Bizler belediye meclis üyeleri olarak, Cumhur İttifakı Meclis üyeleri olarak belediye meclisi ilk toplantısında söylediğimiz gibi, belediyenin yapmış olduğu hizmetlerde Torbalı halkının iyiliği adına yapmış olduğu hizmetleri destekleyeceğimizi zararı olduğu noktada muhalefet görevimizi yerine getireceğimizi dile getirmiştik. Neticede demokrasiye inanan bir partiyiz. MHP’de öyle. Daha iyi çalışacağız ve bir daha ki döneme inşallah bugün bıraktığımız belediyeyi tekrar geri almak için bir ve beraber bir şekilde çalışacağız. 31 Mart’tan bu yana  tam 3 ay geçti. Siyasetin içinde olanlar bilir. Siyasette 3 ay kısa bir süre. Belediyeyi de eleştirmek için kısa bir süre. Beklememiz lazım. Bizler zamanında doğru bilgilerle belediyenin etkinliklerini ve faaliyetlerini eleştiriyoruz. 3 ayda hizmetler noktasında diyeceğimiz bir şey yok. Fakat 3 aylık geriye baktığımızda önümüzdeki 5 yılda da hizmet konusunda konuşmayacağımızı görüyorum. Genelde hassasiyetler noktasında bir siyaset yapılıyor. Onu gözlemliyorum. Sizde gözlemliyorsunuz. Cumhurbaşkanımıza hakareti konuştuk, şehit posterlerimizi konuştuk, Osmanlı Tuğrasını konuştuk. Mazbata alınmadan belediye binasına girilmesini konuştuk. Geçmiş belediye başkanımız ile ilgili aslı astarı olmadan, kendi astıkları afişlerde bile doğru bilgiye kavuşamadıkları astı ve eleştirdi. Mecliste önerge verdik. Şeffaf bir komisyon kuralım dedik. Ama halen net bir cevap alamadık.Halen cevap bekliyoruz.” dedi .

DENİLEN VE YAPILAN ÇOK FARKLI

Basında çıkan Torbalı Belediyesi’ndeki fazla işçilerin olduğu  haberlerine değinen Çağlar, “ Çok fazla işçi var deniliyor. Bin 446 işçi olduğuna dair bir poster asılıyor.  Fakat İŞKUR’a ilan verip 200 kişiye yakın işçi alımı yapacağını söylüyorlar. Denilen ve yapılan farklı olunca millete şeffaf olalım. Mecliste şeffafım diyorsunuz. Gelin millete anlatın. Senin işçiye ihtiyacın var mı. İlk önce bunu tespit et. Varsa al. Yoksa geçmiş belediye yönetimine fazla işçi altın diye de zan altında bırakma” ifadelerini kullandı.

AKBIYIK: “BEN MEVKİ İÇİN SİYASET YAPMAM”

Son sözü tekrar alan Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Ak Parti’nin ve MHP’nin düşüncede birleştiğini belirterek, “Biz millet, bayrak ve dil için mücadele ediyoruz. Ben Ak Parti İlçe Başkanı olarak 6 yıldır bu görevi sürdürüyorum. Hatalarım elbette olmuştur. Fakat şunu samimiyetle söyleyebilirim. Hiçbir zaman partimin ve sizlerin yüzlerini yere düşürecek hiçbir harekette bulunmadım. Bildiğim kadarıyla hiçbir yanlışa doğru demedim. Sevilmememin sebebi de insanlara yanlışlarını yüzünü söylemem. İnsanların çıkarları doğrultusunda işine gelmediğim için açık ve net söyleyeyim siyasette beni çok sevmezler. Ben çıkar için mevki makam için siyaset yapmam. Ben davam için bu görevi yapıyorum. Bana derlerse ki süren doldu. Daha iyi bu işi yapacak arkadaş olursa her zaman destek olurum” dedi.

AKBIYIK: “BUGÜN SEÇİMİ KAYBETTİM DİYE KAYBOLUP GİTMEDİM”

Hakkında çıkan haberlere de değinen Akbıyık, “ Bugün basın yazıyor. ‘Hasan Akbıyık’ı görevden mi alacaklar?’. Eğer partimde başarısızlık varsa görevden alınılmasına amenna. Ama biz burada 8 tane seçim geçirmişiz. Her seçimde başarı ile sandık ile mücadele etmişiz. Arkadaşlar hiç kimsenin görevden felan alındığı yok. Kimse ne Hasan Akbıyık’ın ne de yönetimin istifasını istemiyor. Zaten öyle bir şey olursa çıkar basında açıklamayı ben yaparım. Bu mevki makamları basamak olarak kullananlar, koltuk uğruna, çıkar uğruna kullanmak isteyen aday olacaksa kusura bakmasın çıkar için aday olmaz. Partisine, milletine ve davasına hizmet edecekse buyursun gelsin herkes aday olsun. Ben bugüne kadar partime ihanet etmedim. Bugün seçimi kaybettim diye ortadan kaybolup gitmedim. Ben bana verilen bu görevi aslanlar gibi yaptım. Biz dava için mücadele ettiğimizden, çıkar için mücadele etmediğimizden sevilmiyoruz. Kimseye koltuk sözü vermedik. O sözleri veren kişiler bugün burada yoklar. Biz seçimi kaybetsek de mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans