Torbalı Ege Gazetesi

Profesyonel apartman yöneticisine büyük talep

İlçenin ilk ve tek profesyonel apartman yöneticisi olan Nuri Azaplar’ın kurduğu Um&Ar Site-Apartman Yöneticiliği firmasında, toplu konutlarda veya komşular arasında yaşanabilecek anlaşmazlıklara son veriyor.

Profesyonel apartman yöneticisine büyük talep
547 okundu
18 Haziran 2019 - 9:58

Torbalı’nın ilk ve tek profesyonel apartman yöneticisi olan Nuri Azaplar’ın kurduğu Um&Ar Site Yöneticiliği firması büyük talep görüyor. Azaplar, kurduğu yeni şirket ile hem site yöneticiliği hem de danışmanlık hizmetlerini sunuyor. Yüksek bedeller ödenerek yapılan çoklu konutların, doğru yönetilememesinin, apartman ve site sakinlerinde sıkıntılara neden olduğuna dikkat çeken Azaplar, “Apartman sakinleri, yöneticilerini kendi aralarından seçiyor. Profesyonelce yapılmadığı için sıkıntılar yaşanıyor. Bu kapsamda Um&Ar Profesyonel Site-Apartman Yöneticiliği firmasının Torbalı’daki bu açığı dolduracağını düşünüyorum” diye konuştu.

TORBALI’NIN İLK MAAŞLI SİTE YÖNETİCİSİ

1997 yılından bu yana apartman yöneticiliği yapan, 2010 yılından bu yana da profesyonel bir şekilde bu işi gerçekleştiren ve Torbalı’nın ilk maaşlı site yöneticisi olan Nuri Azaplar, geçtiğimiz aylarda Ertuğrul Mahallesi Ziraat Bankası arkasına Um&Ar Site Yöneticiliği adı altında bir büro açmıştı. Azaplar, site-apartman yöneticisi olarak görevlendirilen ve her yıl değişen kat malikleri, sorunları gidermeye çalışmakta olduğunu, fakat kendilerine ait özel işlerinin de olması nedeniyle bu sorunlarla yeteri kadar ilgilenilemediğini söyledi.  Nuri Azaplar, bu nedenle aidatların toplanması, bahçe bakım-onarım, güvenlik, teknik, temizlik vs. hizmetlerinin aksamasına ve zaten yeterli seviyede olmayan komşuluk ilişkilerinin iyice zedelenmesine neden olmakta, günün yorgunluğunu atmak için gelinen evde huzurun kaçtığını söyledi.

‘BU SORUNLARIN GİDERİLMESİ DENEYİM VE BİLGİ GEREKTİRİYOR’

Günümüzde yaşam şartlarındaki değişim, site ve apartmanlar da birbirlerini tanımayan insanların yaşadığı küçük yerleşim merkezlerine dönüştürmekte olduğunu söyleyen Nuri Azaplar, değişim ile birlikte komşuluk ilişkileri gerilemekte olduğunu, site ve apartman yönetimi ile ilgili yeni sorunlar ortaya çıktığını dile getirdi. Bu sorunların giderilmesinin deneyim ve bilgi gerektirdiğinin altını çizen Nuri Azaplar, “Bu düşünceden hareketle, Um&Ar Site Yöneticiliği firmasını kurarak, her türlü konutta, Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında site-apartman yöneticisi olarak hizmet vermeye başladık” şeklinde konuştu.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans