Torbalı Ege Gazetesi

AK Partili Kaya’nın sözleri sonrası mecliste tansiyon yükseldi

İYİ Parti’nin Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına yönelik verdiği araştırma önergesinin tartışıldığı Meclis’te AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “İYİ Parti’nin böyle bir grup önerisi vermeye ahlaken de siyaseten de hakkı yoktur” dedi

AK Partili Kaya’nın sözleri sonrası mecliste tansiyon yükseldi
720 okundu
03 Temmuz 2019 - 13:07

Mecliste tansiyon yükseldi. İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride olan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasında ilişkin Meclis’e sunulan Araştırma önergesi AK Parti ve MHP’nin ‘ret’ HDP’nin ‘çekimser’ oylarıyla reddedilirken Meclis’te yaşanan tartışma gündeme damga vurdu. Osman Öcalan ile röportaj yapmasına tepki gösteren Nuhoğlu, “Muhalif olarak görülen adayların bile TRT ekranlarına çıkması esirgenirken, bir teröristin çıkabilmesi, Türk milletinin bağrına saplanmış bir hançerdir” ifadesini kullandı.

 ‘AHLAK’ TARTIŞMASI

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise “İYİ Parti’nin böyle bir grup önerisi vermeye ahlaken de siyaseten de hakkı yoktur. Şunu unutmayın biz büyük bir milletiz ve büyük bir devletiz, bu milletin ve bu büyük devletin bekası için bizim tek ittifakımız iledir. Milletimizin bize çizdiği istikamette beraber yürümeye devam edeceğiz. Ne Kürtlerin sözde temsilcisi olduğunu iddia eden, Kürtleri öteleyen, siyasi partinin marjinal özellikle ele geçmiş anlayışıyla onun içindeki güç savaşları, ne de PKK’nın içindeki güç savaşları bizim gündemimiz değil, bizim işimiz değildir. Biz terörle mücadeleye son terörist etkisiz hala getirilene kadar devam edeceğiz ve PKK’yı dümdüz edip kazıyacağız” diye konuştu.

Kaya’nın bu sözlerine İYİ Partili Hayrettin Nuhoğlu, “Kes be sesini… Ne ahlakından bahsediyorsun?” diye tepki gösterdi. Grup Başkanvekili Lütfü Türkan ise “Ahlaksızlardan ahlak dersi almıyoruz, önce onu bil…” dedi.

Oturumu yöneten MHP’li Meclis Başkanvekili Celal Adan, AK Parti’li Kaya’yı “Ahlak, ahlaksızlık gibi ifadeler Meclis’e de size de yakışmadı” diye uyardı.

Kaya ise “Ahlaksızlık değil. Ahlaken ve siyaseten doğru bulmadığımı ifade ettim” dedi. İYİ Partili İsmail Ok, “Ahlaksızsın, Öcalan’ın televizyona çıkardınız, utanmazlar” diye bağırdı. İYİ Partili Ümit Dikbayır da “Top çevirme, sözünü geri al, kıvırma” diye itiraz etti. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Akbaşoğlu da, “Grubumuz hakareti, yaralayıcı dili kabul etmez, az önce konuşan arkadaşımızın maksadı aşan ifadelerini de kabul etmiyoruz” dedi ve tartışma sona erdi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans