Torbalı Ege Gazetesi

Aykol, Kaya’yı ziyaret etti

İzmir’de CHP üyesi Avukat Heval Savaş Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in isteği doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden olan İZBETON’da A.S Genel Müdürlüğüne atandı. Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Suat Aykol, Ağrılı Avukat Heval Savaş Kaya’yı makamında ziyaret etti.

Aykol, Kaya’yı ziyaret etti
765 okundu
03 Temmuz 2019 - 15:53

CUMHURİYET Halk Partisi üyesi Avukat Heval Savaş Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi’nde farklı kademelerde görev yaptı. Ve partideki aktifliğinden dolayı ve kamuoyu ile iletişimi güçlü olduğu için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in isteği doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden olan İZBETON’da  A.S Genel Müdürlüğüne atandı. Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Suat Aykol, Ağrılı Avukat Heval Savaş Kaya’yı makamında ziyaret etti.

Ağrılı Avukat Heval Savaş Kaya’yı makamında ziyaret eden Suat Aykol tebrikte bulunarak şunları söyledi, “ Genç yaşta başarıları ile göz dolduran hemşerimiz bizi gururlandırdı. Yeni görevinde kendine başarılar diliyorum. Diğer sahalarda olduğu gibi bu görevi de layıkıyla yapacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

Sözlerine ekleyerek devam eden Aykol, “ Ege Bölgesi’nde ve İzmir’de yaşayan Ağrılıların sevilen yüzü olan Avukat Heval Savaş Kaya’ya yeni görevinde başarılar diliyorum. Kendisine inancımız sonsuzdur. Donanımlı tecrübeli olan geç hemşerimizin her zaman yanındayız.”şeklinde konuştu.

Çiçeği burnunda atanan Ağrılı Avukat Heval Savaş Kaya ise gerçekleştirilen ziyaretten memnun kaldığını belirterek, “ Hemşerilerimi yanımda görmekten dolayı çok mutluyum. Bu destekler benim başarımı daha da artıracak ve başarı çıtamı yükseltecektir” ifadelerini kullandı. Öte yandan ziyarette Bayraklı CHP meclis üyesi Hasan Karabağ ve Teaş İdari müdürü Metin Aditara da katıldı.

HEVAL SAVAŞ KAYA KİMDİR?

Ağrı Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1998 yılında başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2002 yılında tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı Avrupa Birliği Hukuku Bölümü’nde “Avrupa Birliği Hukuku’nda Anti-damping Uygulamaları” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı. Halen Ekonomi Üniversitesi Özel Hukuk Ana Bilim Dalı’nda ikinci yüksek lisans eğitim devam etmektedir. 2004 yılından bugüne kendi ofisinde serbest avukatlık yapmaktadır. Türk Patent Enstitüsü’ ne kayıtlı marka ve patent vekilidir. İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir. SHP’ de sırasıyla Gençlik Kolları İzmir İl Başkanlığı, İzmir İl Sekreterliği ve İzmir İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009 yılında çok sayıda il yöneticisi, ilçe başkanları ve SHP’li üyelerle birlikte CHP’ye katıldı. 2010 – 2012 yılları arasında CHP İzmir İl Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Bilim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2007 – 2014 yılları arasında Anadolu Birliği Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı ve İkinci Başkanlık görevlerini yürüttü. 2010 – 2013 yılları arasında İzmir Ağrılılar Derneği’nin başkanlığı görevini yürütmüştür. 2011 – 2013 yılları arasında İzmir Spor Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 2014 yılından bu yana İzmir Golf Kulübü’nün başkanlığı görevini yürütmektedir. 2014 yılından bu yana Türkiye Golf Federasyonu’nun İzmir Temsilciliği görevini yürütmektedir. 2013 yılından bu yana EGİAD (Ege Genç İşadamları Derneği) İş Geliştirme Komisyonu Üyeliği görevini yürütmektedir. Evli olup bir kız çocuğu bulunmaktadır.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans