Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı Doğa Kolejinden yüzde 100’e varan burs

Doğa Koleji Fen Lisesi ve  Anadolu Lisesi LGS başarınızı yüzde 100’e varan bursla ödüllendiriyor sizi Türkiye’nin en ayrıcalıklı lise eğitimiyle tanıştırıyoruz.

Torbalı Doğa Kolejinden yüzde 100’e varan burs
562 okundu
08 Temmuz 2019 - 13:29

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, 2019 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nu, yerel ve merkezi yerleştirme sistemiyle öğrenci alan okulların yüzdelik dilimlerini açıkladı. Doğa Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenleri, tercih sürecinde öğrencilerin en doğru kararı vermesi konusunda yönlendirmede bulunmak üzere Torbalı Doğa Koleji tanıtım ofisinde bulunacak. Liseye Giriş Sınavlarında başarı elde eden öğrenciler, Doğa Anadolu Liseleri ve Fen Liseleri’nde yüzde 100’e varan burs imkanıyla eğitim alma imkanı elde edecek.

Doğa Koleji’nde öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları ve akademik kadrosu, yabancı dil eğitimi, proje modelli eğitim anlayışı, üniversiteye hazırlık programı, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetleri, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Öğrenciler, fark yaratan eğitim yöntemleriyle geleceğe doğru şekilde hazırlanıyorlar.

BURS KOŞULLARI BELİRLENDİ

LİSEYE Geçiş Sınavı’na katılan 8. sınıf öğrencilerini ve velilerini yakından ilgilendiren tercih süreci başladı. Doğa Koleji ortaokul ve lise müdürleri ile birlikte belirlenen “Doğa Koleji liseye kabul koşulları ve burs olanakları” gözden geçirilerek değerlendirmeler yapıldı. Liseye Giriş Sınavları’nda başarılı olan öğrenciler, Doğa Anadolu Liseleri ve Fen Liseleri’nde %100’e varan burs imkanıyla eğitim alma fırsatı elde ediyor. Öğrencinin aldığı LGS puanına göre burs imkanı sunan Torbalı Doğa Koleji yüzdelik dilimi yüksek olan pek çok öğrencinin kaydını Anadolu ve Fen Lisesine  yapmış durumda.Torbalı  Doğa  Fen Lisesinde eğitim almak isteyen öğrenciler LGS’den aldığı yüzdelik dilime göre eğitim görecek.Belirli yüzdelik dilim içerisindeki öğrencilerin eğitim alacağı Fen Lisesi kontenjanının sınırlı olduğu belirtildi.

“TERCİH DÖNEMİNDE YANINIZDAYIZ”

DOĞA Koleji Müdür Yardımcısı ve Rehberlik Öğretmeni Irmak Peker, Buse Çetin :“Tüm öğrenciler, tercih sürecinde liselerin eğitim imkanlarını detaylı bir şekilde inceleyerek geleceğine yön verecek bir lise tercih edecek. Tercih sürecinde öğrencilerimize güçlü akademik içeriğimizi doğru anlatmak ve öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için hazırlıklarımızı titizlikle tamamladık.Tanıtım ofisimizde Doğa Koleji eğitimi hakkında ayrıntılı bilgilendirmeler yapıyoruz.Öğrencilerimizin okulumuzu tercih etmesi durumunda yüzde 100’e varan burs imkanından yararlanmalarını sağlıyoruz.”dedi.

 AYRICAKLI LİSE EĞİTİMİ DOĞA’DA

EĞİTİMİ yalnızca bilginin aktarıldığı süreç olarak kabul etmeyen Doğa Koleji, eğitimde fark yaratan konseptleri ile öğrencilerini yetiştirmeye devam ediyor. Merak eden, araştıran, sorgulayan öğrenciler yetiştiren Doğa Kolejii, proje modelli lise eğitimi ile öğrencilerine bilimsel süreç becerileri kazandırarak onların olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirmesine olanak sağlıyor.

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde artık okul müfredatları öğrencilere bilgi değil, beceri kazandırmaya yönelik geliştirilmektedir. Bu bilinçle Doğa Koleji lise eğitimine, t-MBA eğitiminin yanına Proje modelli lise eğitimini de koyarak öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedefliyor.

Doğa Anadolu Liseleri ve Doğa Koleji Fen  Liseleri, öğrencilere sunduğu yüzde 100’e varan LGS bursuyla başarıyı ödüllendirerek eğitime destek veriyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans