Torbalı Ege Gazetesi

Denetimler neden bu kadar arttı?

İçişleri Bakanlığı, trafik kazalarının azaltılması, kazalarda yaralanma ve ölümlerin önüne geçilmesi amacıyla yurt genelinde trafik denetimlerini 2018 yılından itibaren arttırdı. Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro ​Amirliğine, ilçenin her noktasında denk gelmek mümkün. ‘Peki, neden bu denetimler bu kadar fazla arttı?’, ‘Denetimler meyvelerini vermeye başladı mı?’ İşte ayrıntılar…

Denetimler neden bu kadar arttı?
725 okundu
10 Temmuz 2019 - 9:53

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro ​Amirliği son 1 yılda denetimlerin dozunu iyice artırdı.  İlçede Torbalı’ya kayıtlı 45 bin aracın bulunduğunu söyleyen yetkililer, İzmir trafiğinden sonra en fazla trafiğin Torbalı’da olduğu ve Perşembe günleri pazardan dolayı çevre ilçelerden vatandaşın gelmesiyle birlikte net bir rakam olmamakla birlikte yaklaşık 300 bin insan Torbalı’ya geliyor. Hal böyle olunca trafik yoğunluğu artıyor ve kazalarda buna paralel olarak  artış gösteriyor. Denetimlerin neden bu kadar fazla yapıldığına değinen trafik ekipleri, amaçlarının kaza artışını azaltmak ve insanların bilinçlenmesini sağlamak olduğunu belirtti.

ŞEHİRİÇİ DOLMUŞLARINA YAPILAN DENETİMLER TACİZ OLAYLARINI AZALTTI

Öte yandan balık istifi gibi yolcu taşıyan şehiriçi dolmuşlarına da yapılan denetimler vatandaşı memnun ediyor. Torbalı minibüslerinin de küçük ve yetersiz olması sebebi ile de vatandaşın konforlu bir ulaşım yapamadığı ilçede, yolculuk etmek adeta çileye dönüşüyor. Yaz aylarında adeta pastırmaya dönen yolcular, Torbalı minibüslerinin daha geniş olmasını ve rahat bir yolculuk yapmak istediklerini söylediler. Öte yandan şehiriçi minibüslerine yapılan denetimlerle birlikte taciz olayları da azaldı. Özellikle kadınları sevindiren denetimler, ilçede huzuru artırmaya devam ediyor.

VATANDAŞIN BİLİNÇLENMESİNİ SAĞLIYORLAR

Araç sayısının artmasıyla birlikte kazaların artış gösterdiği şu günlerde özellikle dikkatsizliğe bağlı meydana gelen kazalar can sıkmaya devam ediyor. Motor sürücülerine kask kullanmaları noktasında uyarıda bulunan yetkililer, amaçlarının can güvenliğini sağlamak ve sürücülerin bilinçli bir şekilde motosikletlerini kullanmalarına katlıda bulunmak olduğu vurgulandı. ‘Para kazanmak için sürekli ceza yazıyorlar’ diyen vatandaşların mantığının yanlış olduğunu vurgulan Trafik Denetleme Büro Amiri Süleyman Hoşer, “ Ceza, uygun olmayan tepki ve davranışları önlemek ya da böylesi uygunsuz eylemlerde bulunanlara karşı uygulanan işlemdir. Keyfi bir işlem değil. Bu durumların önüne geçmek ve önlemini almak bizim görevimiz. Bu yaptığımız denetimler sayesinde motosiklet sürücüleri kask kullanmayı alışkanlık haline getirdi. Bu sevindirici bir durum. Kaza oranı da azaldı. Denetimlerimiz bu  tempoda devam edecek” şeklinde konuştu.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans