Torbalı Ege Gazetesi

Çiçek israf değil sevgidir

İzmir Çiçekçiler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Semih Şen, “Nasıl ki barolar birliğine kayıtlı olmayan biri avukatlık yapamıyorsa, dükkanı olmayan ve kayıtta olmayan birinin de çiçek dükkanı açmaması gerekiyor” dedi

Çiçek israf değil sevgidir
303 okundu
11 Temmuz 2019 - 9:46

İZMİR Çiçekçiler Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda Hükümet Caddesi üzerindeki Çiğdem Çiçekçilik’in işletmeciliğini yapan Semih Şen, sektörlerindeki sorunları paylaşarak, bu sorunlara çözüm bulunmasını istediklerini söyledi. Yönetim olarak 2017 yılının Ocak ayında İzmir’li çiçekçi esnafına hizmet verme adına seçildiklerini belirten Şen, “Hepimizin sektörde kanayan yaraları var. Bunlardan bir tanesi de hastanelere çiçek veremiyoruz oluşumuz” diye konuştu. Bu nedenlerle müşterilerden de çok şikayet aldıklarının altını çizen Semih Şen, bunun önüne geçmek için Sağlık Bakanı’nın hastanelere talimat verilmesini istediklerini kaydetti.

‘KAYITTA OLMAYAN BİRİNİN DE ÇİÇEK DÜKKANI AÇMAMASI GEREKİYOR’

HERKESİN kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Semih Şen, “Çiçekçi çiçeğini satacak. Çiçeği sevenler de çiçek dükkanlarından, çiçek alacaklar. Oto yıkamacısı gelin arabası süslüyor, züccaciye çiçek satıyor. Barolar birliğine kayıtlı olmayan bir avukat, avukatlık yapabilir mi? Nasıl ki barolar birliğine kayıtlı olmayan biri avukatlık yapamıyorsa, dükkanı olmayan ve kayıtta olmayan birinin de çiçek dükkanı açmaması gerekiyor. Biz de bu konuda belediyelerden ve bakanlığımızdan yardımlarını bekliyoruz. Herkes kendi işini yapacak” şeklinde konuştu. Şen, çiçeğin toplumda israf olarak göründüğünü söyleyerek, “Bir insana bir çiçek verdiğiniz an tebessüm ettiğini görürsünüz. Çiçek israf değil; çiçek sevgidir, çiçek aşktır” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans