Torbalı Ege Gazetesi

15 Temmuz ruhu hiç sönmeyecek

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletini, bayrağını, vatanını ve devletini korumak için destan yazan 251 şehidimizi ve 2 bin 703 gazimizi UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

15 Temmuz ruhu hiç sönmeyecek
689 okundu
13 Temmuz 2019 - 12:30

Türkiye 15  Temmuz’da demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha gösterecek ve 15 Temmuz şehit ve gazilerini Pazartesi günü anacak. 3 yıl önce demokrasiye, vatanına, bayrağına sahip çıkan 81 milyon, geleceğine kast edenlerin karşısına milli irade ile dikildi. Tek yürek olan milletin gücü, FETÖ’cülerin tanklarını ezdi.

ŞANLI DİRENİŞ 3 YAŞINDA

Türkiye’nin en zor gecesi olan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam 3 yıl geçti. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üzerinden ülkemize açık bir saldırı yapıldı. Tanklar kışlalardan çıkmış, ordu içindeki vatan hainleri sokaklara salınmış, köprüler tutulmuş, ülkenin Cumhurbaşkanı için suikastçılar gönderilmiş, binlerce kişilik infaz listeleri hazırlanmış, on binlerce insan için toplama kampları belirlenmişti. Milletin Meclis’i bombalanmış, sivil insanlar tanklarla ezilmiş, sokakta insanlar kurşun yağmuruna tutulmuş, bir katliam başlatılmıştı. Milletimiz birkaç saat içinde vatan ekseninde birleşti. Türkiye’nin her köşesinde yüzbinler sokaklara aktı. Kitleler tanklara, kurşunlara karşı yürüdü. Yaşlılar, gençler, kadınlar kurşunlara meydan okudu ve demokrasi zaferi kazandı.

ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞECEK

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yılında, Torbalı’da bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu önderliğinde oluşturulan programa katılımın yoğun olması bekleniyor. İlçemizde 15 Temmuz üçüncü yılında da ilk günkü birlik ruhuyla Pazartesi günü karşılanacak.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 12
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans