Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı’nın muzları tezgahta yerini aldı

Bu hafta ilçe pazarlarında Torbalı’da yetişen muzlar da yerini aldı. Çaybaşı’da yetiştirilen muzlar yoğun ilgi gördü. Torbalı’nın kendi mahsulü olan muzlar, tezgahlarda yerini yeni yeni almaya başladı.

Torbalı’nın muzları tezgahta yerini aldı
1.029 okundu
22 Temmuz 2019 - 15:31

Geçtiğimiz yıllarda Çaybaşı’na muz seraları kurulmuştu. İlk yapılan sera Türkiye’nin en modern seralarından biriydi ve ikincisi de kuruldu. Türkiye’nin her noktasına Torbalı’da yetişen muzlar gönderiliyor. Ege Bölgesi’nin ilk muz üretim serası da Torbalı’da bulunuyor. Yaz kış Torbalı ovasında onlarca çeşit sebze ve meyve ekimi yapılıyor. Bu meyve ve sebzelerin arasına geçtiğimiz yıllarda muz da eklendi. Ve sadece Akdeniz bölgesinde birkaç ilde üretimi yapılan muz artık Torbalı’da da yetiştiriliyor.

HASAT DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz yıllarda muz üretimi Ege bölgesinin ilk ve tek serası Emre Park tarafından Çaybaşı’na kurulmuştu.  Büyük yatırımların ardından kurulan seradaki tropik meyve olan muz üretimi hızla ilçede üretilmeye devam ediyor. Seradaki üretim devam ederken muzlar iç pazara gönderiliyor. Bu hafta ilçe pazarlarında Torbalı’da yetişen muzlar da yerini aldı. Pazara gelen vatandaşlar, muz tezgahlarına yönelerek alışverişlerini yaptılar.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 12
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans