Torbalı Ege Gazetesi

Çorumlu öğrenci Torbalı Belediyesi’ni rehber edindi

Torbalı Belediyesi’nin İstanbul Okan Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği tercih günleri kapsamında başvurular alınmaya başlandı. Yoğun başvurunun olduğu tercih masasına ilgi ilçe sınırlarını bile aştı.

Çorumlu öğrenci Torbalı Belediyesi’ni rehber edindi
1.412 okundu
23 Temmuz 2019 - 8:53

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından Torbalı Belediyesi ilçede üniversite tercihini yapacak gençlere yardımcı olmak amacıyla İstanbul Okan Üniversitesi işbirliği ile tercih günleri düzenliyor. Torbalı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen üniversite tercih günlerinde alanında uzman rehberlik öğretmenleri ile Torbalı ve Bayındır, Tire, Selçuk gibi çevre ilçelerdeki öğrencilerin en doğru tercihi yapmaları sağlarken, bugün merkeze kilometreleri aşan bir başvuru gerçekleşti. Çorum’da özel bir lisede eğitimini tamamlayan Ufuk Gerçek, akraba ziyareti kapsamında geldiği Torbalı’da tercih masası kurulduğunu öğrenince soluğu belediyede aldı.

ÇORUMLU ÖĞRENCİDEN TEŞEKKÜR

Halasıyla birlikte tercih merkezine gelip burada Rehberlik ve Araştırma Öğretmenleri Orhan Nuri Akıncı, Ergün Karakaya ve İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol’dan bilgi alan Gerçek, en doğru tercihi yapacak. Rehber öğretmenler tarafından yönlendirilen ve Türkiye 67 binincisi olan Ufuk Gerçek, “Halamı ziyaret etmek için Torbalı’ya geldim. Belediyenin üniversite okumak isteyen öğrenciler için masa kurduğunu öğrenince başvurmak istedim. İlgilerim ve derecem doğrultusunda yönlendirildim. Torbalı Belediyesi’ne ve İstanbul Okan Üniversitesi’ne teşekkür ederim. Uygulamayı çok başarılı buldum. Tüm Türkiye’de benzer çalışmaların olması, yanlış tercihlerin önüne geçecektir” ifadelerini kullandı.

OKAN ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİYLE

Torbalı Belediyesi, İstanbul Okan Üniversitesi işbirliği ile tercih günleri düzenliyor.29 Temmuz’a kadar Torbalı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşecek olan tercih günleri kapsamında rehber öğretmenler 10:30-18:30 saatleri arasında öğrencilere hizmet vermeye devam edecek. Öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda uzman ekip tarafından yönlendirildiğini ifade eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Öğrencilerimizin en iyi ve doğru tercihi yapabilmesi adına, belediyemizde tercih günleri düzenliyoruz. 12 29 Temmuz’a kadar öğrencilerimize uzman rehber öğretmenleri tarafından yönlendirmeler yapılacak. Öğrencilerimizin kariyerleri yolundaki bu önemli aşamada yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyacağız” ifadelerini kullandı

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım