Torbalı Ege Gazetesi

Bu kursta tüm eğitmenler kadın

Torbalı’da hizmet vermekte olan Kızılateş Sürücü Kursu, yeni bir eğitim anlayışıyla birlikte tüm eğitmenlerini ve eğitim araçlarını değiştirdi. Kadın eğitmenlerin daha dikkatli olduğunu belirten Kızılateş Sürücü Kursu Müdürü Aladdin Uzun, kadın sürücülerin trafikte daha az hata yaptığını ifade etti

Bu kursta tüm eğitmenler kadın
1.364 okundu
23 Temmuz 2019 - 11:10

2005 yılından bu yana sürücü kursu eğitimi veren Kızılateş Sürücü Kursu; Ahmetli, Kemalpaşa, Turgutlu ve Torbalı ilçelerinde hizmet veriyor. Yılların birikim ile Kızılateş Sürücü Kursu normal ehliyet dışında SRC ve İş makinaları için de eğitim veriyor. Kurs Müdürü Aladdin Uzun, 12 yıldır Kızılateş Sürücü Kursu’nda hizmet verdiğini söyleyerek, sürücü kurslarına Torbalı’da yeni bir soluk getirdiklerini vurguladı.

ETİK KURALLAR DAHA İYİ UYGULANIYOR

Kızılateş Sürücü Kursu’nun eğitmen kadrosu kadınlardan oluşuyor. Kurum Müdürü Uzun, kadınların eğitmenlik yaptığı adayların etik kuralları daha iyi uyguladıklarını gözlemlediklerini belirtti.  Uzun “Kadın sürücülerin trafikte daha az hata yapıyor. Ve trafikte daha sakin ilerlediklerini, etik kurallara uyduklarını  tespit ettiğimiz için eğitmenlerimizi kadın yaptık. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi bu ülkede kadınlar daha iyi yerlere gelecek. Kadınların trafikte kötü olduğunu söyleyen erkekler var. Fakat  bu durum hiçte sanıldığı gibi değil” dedi.

TÜM ARAÇLAR “0” KİLOMETRE

Kızılateş Sürücü Kursu daha kaliteli hizmet sunabilmek adına tüm araçlarını yeniledi.  “0”kilometre olan araçlar ise 16 adetten oluşuyor. Kalite bir eğitim veren sürücü kursu, yeni ehliyet alacak adayların ilk tercihi arasında olmaya devam ediyor. Kızılateş Sürücü Kursu Müdürü Aladdin Uzun, yeni araçların kullanıldığı eğitimlerde arızaların olmadığını ve sınavlarda başarısızlık oranının en az seviyeye indiğini  belirtti. Öte yandan Torbalılı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sürücü kursunun kayıtları da  devam ediyor.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım