Torbalı Ege Gazetesi

DOĞA’NIN KAYIT OFİSİ, KOLEJ BİNASINA TAŞINDI

Son etaba gelen Torbalı Doğa Koleji’nin inşaatı hızla tamamlanırken, büyük ölçüde biten kolejin kayıt ofisi buraya taşındı. Kolej binasında yapılacak olan kayıt işlemleri, yeni eğitim yuvasında sürdürülecek. Öte yandan,11 bin metrekare arazi üzerine kurulan kampüsün inşaatının kısa sürede tamamlanacağı açıklandı.

DOĞA’NIN KAYIT OFİSİ, KOLEJ BİNASINA TAŞINDI
2.956 okundu
29 Temmuz 2019 - 11:59

 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Torbalı kampüsünü açacak olan Doğa Koleji, Dünyanın ikinci, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük özel okullar zinciri olarak öne çıkıyor. İnşaatı yüzde 75 tamamlanan kampüs binasına taşınan kayıt ofisi, işlemlerini yeni eğitim yuvasında sürdürecek. Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Kurt, Doğa Koleji’nin eğitim standartlarını, başarılı akademik kadrosunu ve kampüs olanaklarını Torbalı’ya taşıdığını söyledi. Doğa Koleji’nin güçlü akademik kadrosunu, yabancı dil ağırlıklı ve proje modelli eğitim anlayışını Torbalılı öğrencilerle buluşturduğunu söyleyen Kurt, “Klasik eğitim anlayışı kalıplarını yıkarak, eğitim modellerini yeniden şekillendireceğiz. Sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerimizle, öğrencilerimizin interaktif olarak eğitim sürecine katılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Açılacak

Doğa Koleji’nin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında açılacak olan yeni kampüsünden biri olan Torbalı Kampüsü, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetleriyle Torbalı’da eğitim dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Tam donanımlı yapısıyla öğrencilerle buluşan kampüs, anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi olmak üzere eğitimin her kademesinde hizmet verecek. Doğa Koleji Torbalı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Kurt, eğitimde teknoloji ve İngilizceye verdikleri önemden bahsederek, bilimsel araştırma projeleriyle ulusal ve uluslararası platformlarda başarı elde eden ülke çapında Doğa Koleji öğrencilerinin, birçok proje geliştirdiğini ve bu çalışmaları da Torbalı’da da sürdüreceklerini anlattı.

Teknoloji Üreten Genç Nesiller Yetiştiriyoruz

Kurt, yaptığı açıklamada; “Proje modelli eğitim anlayışımızla, öğrencilerimizin okulda edindiği kazanımları projeye dönüştürmesini sağlayarak, teknoloji üreten genç nesiller yetiştiriyoruz. Geleceğimizi; sorgulayan, kreatif ve üretken gençlerimize emanet ediyoruz. Doğa Kolejinde öğrenciler, İngilizce eğitim programları, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetleri, kodlama ve robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor” dedi. Öğrencilerine 21. yüzyıl becerileri kazandırdıklarını söyleyen Mesut Kurt, “Haftada 20 saati bulan İngilizce eğitimlerimiz, anaokulunda başlıyor. Öğrencilerimiz, ikinci yabancı dil olarak Almanca öğreniyorlar. Proje modelli eğitim anlayışımız, uzmanlarımız tarafından hazırlanan eğitim materyallerimiz ve yoğun yabancı dil eğitim programlarımızla, öğrencilerimizi dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım