Torbalı Ege Gazetesi

Çıkarılan işçiler eylem yaptı

Çıkarılan işçiler eylem yaptı
3.598 okundu
29 Temmuz 2019 - 14:59

Torbalı Belediyesi’nin işten çıkardığı işçiler tarafından oluşturulan Torbalı Emek ve Mücadele İşçi Platformu, Torbalı Belediyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına işten çıkarılan işçiler ve yakınlarının yanı sıra Torbalı Belediyesi’nin önceki dönem başkanı Adnan Yaşar Görmez, Ak Parti Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık ve Ak Partili belediye meclis üyeleri de katıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı basın açıklaması, olaysız şekilde son buldu.

“EKMEĞİMİZDEN OLDUK”

Torbalı Belediyesi önünde toplanan işçiler adına okunan basın açıklamasında, “Bizler önceki dönem belediye yönetimi tarafından işe alındığımız için ekmeğimizden olduk. Yeni belediye yönetimi  tarafından baskıya zulme ve sürgünlere maruz kaldık. Kadın çalışanlarımız muhtarlıklarda görevlendirildi. Köylerde görevlendirilen arkadaşlarımıza yemekleri gönderilmedi. Tebliğ edilen her görevi yerine getirdiğimiz halde iş kanunun 18. Maddesi gerekçe gösterilerek işimize son verildi. Bizi ekonomik nedenlerle işten çıkaran belediye yönetimi 202 kişi ve Belediye Başkanı İsmail Uygur’un oğlunu işe aldı.” dediler.

SÖZ VERMİŞTİ

Basın açıklamasının ardından belediye meydanına kurulan ekranda kısa bir video yayınlandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Torbalı’da İsmail Uygur’a işçi çıkarmayacağına dair söz verdirmesi ve Uygur’un da söz vermesini içeren video ve Uygur’un seçim döneminde yayınladığı bir reklam filminde ‘Bizim ne işimiz olur asgari ücretle çalışan temizlik işçisiyle’ diyerek işçi çıkarmayacağını söylediği reklam filmi yayınlandı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım