Torbalı Ege Gazetesi

Binali Yıldırım’a yoğun ilgi

28. Dönem TBMM Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım’ın projesi olan ’81 İlde 81 Anaokulu’ projesi kapsamında Torbalı’da Zeliha-Ömer Genç Kızılay Anaokulunu hizmete açtı. Yıldırım’a Torbalı halkı yoğun ilgi gösterdi ve 81 ilde 81 anaokulu yaptırma projesinin tüm şehirlerde devam ettiğini kaydetti

Binali Yıldırım’a yoğun ilgi
3.032 okundu
10 Eylül 2019 - 13:00

İzmir’de ilk olarak sabah saatlerinde Kaptan Altay Altuğ İlkokulu’nun açılışını yapan ardından da annesinin adını taşıyan Bahar Yıldırım İlkokulunu ziyaret edip aşure dağıtan 28. Dönem TBMM Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım’ın projesi olan ’81 İlde 81 Anaokulu’ projesi kapsamında Torbalı’da Zeliha-Ömer Genç Kızılay Anaokulu’nu hizmete açtı. Şehit Teğmen Serdar Genç’in annesi ve babasının adı verilen okulun açılışına Yıldırım çiftinin yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hamza Dağ, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali, Sürekli, Ak Parti İzmir Milletvekili ve MKYK Üyesi Mahmut Atilla Kaya ve birçok milletvekilleri katıldı.

ANAOKULUNUN YAPIMINI YILDIRIM AİLESİ ÜSTLENDİ

Açılışta konuşan Binali Yıldırım, proje kapsamında tüm Türkiye’de okul açmaya devam edeceklerini söyledi. Yıldırım, “Bugünün son programında şehidimiz Serdar Genç’in anne ve babasının adını taşıyan okulun açılışını yapıyoruz. Bu anaokulu projesi kendisi de öğretmen olan Semiha Yıldırım’ın projesidir. Kızılay ile birlikte 81 ilde 81 anaokulu yaptırma projesi tüm şehirlerimizde devam ediyor. Bugüne kadar 19’u öğretime başladı. 15 tanesi de açılış bekliyor. Böylece 81 ilde 81 anaokulunu yapacağız. Bu anaokulunun yapımını tamamen Yıldırım ailesi üstlendi. Burada yavrularımız çok güzel eğitim görüp hayata atılacaklar. Geçlerin en iyi şekilde yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Öte yandan açılışı yapılan okul anaokulu olunca sahneye Nil Deniz isimli bir anaokulu öğrencisi çıkarıldı. Minik öğrenci önce İstiklal Marşını söyledi daha sonra şiir okudu. Binali Yıldırım minik öğrenciyi yanaklarından öperek tebrik etti. Nil Deniz’i kast ederek ‘Böyle çocuklarımız var oldukça bu memleket asla yıkılmaz’ diyen Yıldırım, daha sonra açılış kurdelesini kesti. Ardından Metropolis Otel’de düzenlenen yemek programının ardından Yıldırım, Torbalı’ya veda etti.

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım