Torbalı Ege Gazetesi

KARADENİZ’DE TORBALI RÜZGARI!

Torbalı Ticaret Odası’nın (TTO) Karadeniz ‘e düzenlediği gezinin Trabzon’dan sonraki durağı Rize oldu. Heyet Rize’de sıcak bir şekilde karşılandı

KARADENİZ’DE TORBALI RÜZGARI!
2.299 okundu
19 Eylül 2019 - 10:07

Torbalı Ticaret Odası’nın (TTO) Karadeniz ‘e düzenlediği gezinin Trabzon’dan sonraki durağı Rize oldu. 30 kişilik iş insanı heyeti Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın meclis toplantı gerçekleştirdi. Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aziz Karaahmetoğlu toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında  “Torbalı’nın gelişiminin Türkiye’ye örnek olduğunu Torbalı  Ticaret Odası Başkanı Olgun’nun camiamızın en faal başkanları arasında” dedi ardından Torbalı eski Ticaret Odası Başkanı Muzaffer Sekban’da bir konuşma gerçekleştirdi. “Muzaffer başkanımızın bize bıraktığı en büyük miras dürüstlük olmuştur” dedi. Torbalı’nın ticari potansiyelini anlatmak için yurdun dört bir yanında tanıtım atağına geçtiklerini ifade eden Olgun “Bir taraftan dış ticareti artırmak için çabalıyoruz. İçerde de Torbalı’nın yatırım cazibesini anlatıp yatırım çekmeye çalışıyoruz. Ülkemizin daha fazla ticarete ihtiyacı olduğu bu dönemde, biz ticaret insanları olarak bu ticaret hacminin artması için elimizden gelen her şeyi ortaya koymalıyız.” dedi.

Rize’de gerçekleşen bu toplantıda Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şükrü Cevahir ve TTO Meclis Başkanı Erkan Aksoy ‘da konuşma yaptı. her iki kentin işadamları tanışma imkanı buldu.

“İzmir’in En Çok Gelişen İlçesi“

Karaahmetoğlu konuşmasını şu şekilde tamamladı “Camiamızın en faal oda başkanları arasında Torbalı’nın Ticaret Odası Başkanı yer alıyor.Bu anlamda Torbalı’nın iş alemi oldukça şanslı. Torbalı’nın Türkiye ekonomisi arasında müstesna bir yeri var. İzmir ‘in en çok gelişen ilçesi” dedi

Toplantıda konuşan Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karaahmetoğlu, TTO’nun ziyareti dolasıyla oldukça mutlu olduğunu ifade ederek, odalar arasında sağlanacak iş birlikleri ve karşılıklı ziyaretlerin yeni ticaret kanalları oluşturarak pazar çeşitliliğinin ve ekonomik gelirleri arttıracağına dikkat çekti. Konuşmasında ticaret insanlarının toplumda çok önemli görevlerinin olduğunu ifade ederek devam eden Karaahmetoğlu, “Odanızın yapmış olduğu bu ziyaret işinsanlarının kaynaşmasında ve yeni ticari işbirliklerine yol açması noktasında çok önemlidir. İnanıyorum ki Torbalılı ve Rizeli işinsanlarının bir araya gelmesiyle oluşacak sinerji, topluma da yansıyıp, toplumsal barışa katkı sunacaktır. Biz bu ziyaretin model alınıp Ege ve Karadeniz arasında bir köprü kurulmasını istiyoruz” dedi.

Torbalı Ticaret Odası heyeti kentte son olarak, Sürmene Bıçak Pazarı, Çay  Fabrikası ve Uzungöl’ü ziyaret etti. Torbalı Ticaret Odası heyeti Rize Ticaret Borsası’nı ziyaret edip geziyi sonlandırdı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım