Torbalı Ege Gazetesi

SOĞUK HAVALAR YENİDEN BAŞLAYACAK.

Torbalı geçtiğimiz yaz aylarını sıcak ve kurak geçirmişti. İlçede kuraklık yaşanmış ve bundan dolayı birçok tarım ürünü sıcaktan azda olsa etkilenmişti. Yaklaşık üç ay boyunca kurak geçen yaz mevsimi geçtiğimiz hafta yağan yağmurla sona erdi. Gelen ani sağanak yağış Torbalı halkını şaşırtmıştı.

SOĞUK HAVALAR YENİDEN BAŞLAYACAK.
703 okundu
19 Eylül 2019 - 12:45

Haziran ayıyla başlayan yaz mevsimi ülkede kendini çok fazla hissettirmişti. Torbalı’da Temmuz ve Ağustos aylarında 45 dereceyi bulan sıcaklar ilçede çöl havasını anımsatmıştı. Geçtiğimiz hafta uzun bir aradan sonra ilçeye ilk defa düşen yağmur kısa sürmüş ancak sıcaklıkların düşmesine sebep oldu. Yağmurun ardından tekrardan artan sıcaklar önümüzde ki günlerde ilçeyi tamamen terk edecek. Önümüzde ki Cuma günü Doğu Avrupa’dan gelmesi beklen serin hava Sonbaharında erken gelmesine sebep olacağı belirtiliyor. Meteorolojiye göre havalar Perşembe gününe kadar 28-30 derece olması beklenirken Cuma gününden itibaren sert bir düşüş yaşanarak 22-24 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl kış mevsiminde son yılların en fazla yağışını alan Torbalı’da akarsular ve göller taşma noktasına gelmişti. Torbalı’da yaşamı olumsuz etkileyen yağışların bu sene de gelmesi bekleniyor.

Yaz aylarını yaşadığımız bu son günlerde meteorolojiden önemli duyurular geldi. Gündüzleri 22 dereceye kadar düşmesi beklenen sıcaklıklar gece ve sabahları 15 dereceye kadar düşeceği belirtiliyor. İlçede önümüzde ki günlerde poyrazın da etkili olması beklenirken gece ve gündüz arasında ki sıcaklık farkları vatandaşların hastalanmasına yol açacağını söyleyen uzmanlar “Gece ve gündüz sıcaklık farkları insanların sağlığını çok fazla etkiliyor. Sabah okula ve işe giderken yanınıza mutlaka ceket alın sıcaklık farkını elinizden geldiğince düşürmeye çalışın yoksa hastalanmanız kaçınılmaz olur” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım