Torbalı Ege Gazetesi

ALMAN ÖĞRENCİLER STAJ İÇİN TORBALI’DA

Almanya Bochum kentinden Louis-Baare-BerufskollegTicaret Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören 13 meslek yüksekokulu öğrencisi staj için Torbalı’ya geldi. Stajyer öğrenciler Torbalı Ticaret Odası ve ilçe ekonomisin işleyişi ile ilgili bilgi alacak.

ALMAN ÖĞRENCİLER STAJ İÇİN TORBALI’DA
914 okundu
26 Eylül 2019 - 10:44

İzmir’in ticari ve sosyal alanda parlayan yıldızı Torbalı, son yıllarda ülke ekonomisine sunduğu katkı ile ulusal ve uluslararası alanda dikkatleri üzerine çekiyor. Geçmiş yıllarda, değişim programları aracılığı ile Almanya’dan öğrenciler ağırlayan Torbalı’da, aynı heyecan bu senede devam ediyor. Almanya’dan geçtiğimiz günlerde ilçemize gelen 13 öğrenci Torbalı Ticaret Odası’nda 3 hafta boyunca staj yapacak. Bölgenin ekonomik ve sosyal alanda en önde kurumlarından olan Torbalı Ticaret Odası’nda staj yapacak olan Louis-BaareBerufskollegTicaret Meslek Yüksekokulu öğrencileri hem Türk kültürünü daha yakından tanıma imkânı bulacak hem de mesleki eğitim ve sektörel bazda uygulamalar ile ilgili tecrübe edinecek. Aralarında Almanya’da yaşayan gurbetçi ailelerin çocuklarının da olduğu öğrenci grubu, bu haftabaşı itibari ile mesailerine başladılar. Louis-BaareBerufslkolleg öğrencisi 13 öğrenci bu haftabaşı staj görmek üzere Torbalı’ya geldi. AB’nin Erasmus Plus öğrenci değişim programı kapsamında ilçeye gelen öğrencilere, İsmail Emmez başkanlık ediyor. Öğrencileri ağırlayan  Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun şu şekilde konuştu.

OLGUN  ‘TORBALI’YA İLGİ GİTTİÇE ARTIYOR’

Ülkeye ve bölgeye katkı verecek projelere her zaman destek vereceklerini söyleyen TTO Başkanı Olgun, ekonomik gelişim adına, Torbalı’nın ‘staj görülme’ noktası haline gelmesinin mutluluk ve kıvanç verici olduğunu söyledi. Öğrenciler ile tek tek tanışıp bilgi alan Olgun “Türkiye genç nüfus açısından Almanya’dan daha şanslı bir durumdadır. Türkiye nüfusunun yarısı 30 yaşın altında. Bu genç nüfusu yetiştirebilir ve katma değer üreten markalar ortaya çıkarırsak inanıyorum ki Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en dinamik ülkelerinden biri haline geliriz. Ülke ekonomisine, 1 milyar dolar ihracatı aşıp, 60000’in üzerinde çalışana ev sahipliği yaparak üretim, vergi ve istihdam alanında büyük katkı sunan Torbalı’nın Ticaret Odası olarak Alman gençlerimizi konuk etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bölge ekonomisinin kalbi olan yeni binamızda, deneyimli personellerimiz ve kurum binasının tüm imkanları ile tüm bölgeye hitap eden Torbalı Ticaret Odası, Alman öğrencilere de büyük tecrübe olacaktır. Birçok farklı sektörden onlarca büyük işletmeye ev sahipliği yapan ilçemiz, Alman öğrencilerin kendi alanlarında tecrübe sahibi olabileceği en isabetli bölgelerin başında geliyor. Genç ve enerjik kadromuzla 3 hafta boyunca öğrenci kardeşlerimizi evlerinde gibi hissettirecek, aynı anda mesleki ve kültürel alanda birçok tecrübe elde etmelerini sağlayacağız.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım