Torbalı Ege Gazetesi

Boğaziçi Koleji bu eğitim yılında da iddialı

Boğaziçi Koleji bu eğitim yılında da iddialı
824 okundu
21 Ekim 2019 - 14:04

‘BAŞARI, OLMAZSA OLMAZIMIZ’

YENİ eğitim-öğretim yılına hızlı ve yoğun bir başlangıç yapan Boğaziçi Koleji, yaptığı etkinlik ve zenginleştirdiği içerikle bu yılı da başarılı olarak geçirmeye aday… Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bünyesinde temel akademik derslerin yanında zenginleştirilmiş sosyal aktiviteler ile öğrencileri geleceğe hazırlayan kolejde amaç sadece ders anlatımı değil, geleceğini kendisi inşa eden etkin bireyler yetiştirmek… Kolejin İlkokul Müdürü Veli Uğur Şener: “Anasınıfından başlayarak her öğrencimizi bireysel olarak tanıyor ve kişisel yeteneklerine göre öğrencilerimize yönlendirmeler yapıyoruz. Biz, çocuklarımızın temel akademik bilgiye ulaşmalarını öncelikli olarak amaçlıyoruz. Fakat sadece bununla da yetinmiyoruz. Öğrencilerimizin her birinin birbirinden farklı özellik ve yeteneklere sahip olduğunun farkına varıp öğrencilerimizi bu yönde yetiştiriyoruz. Bu tanı sürecinde planladığımız sosyal etkinlerimizde ve derslerimizde öğrencimizin kişisel ve psiko-motor gelişimini en iyi şekilde destekliyor ve şekillendiriyoruz” dedi.

‘HEDEFİMİZ, ÖZGÜVENİ GÜÇLÜ BİREYLER YETİŞTİRMEK’

ŞENER, sözlerine şöyle devam etti; “Hedefimiz, her öğrencimizin temel akademik gelişimini güçlü tutmak; kişisel gelişimini en iyi ve doğru olacak şekilde şekillendirmek; kendi kararını alıp uygulayabilen özgüveni güçlü bireyler yetiştirmektir. Rehber öğretmenimiz ve öğretmenlerimizle koordineli çalışarak hangi bilgiyi daha iyi öğretebilir, öğrencimizin kişisel gelişimini nasıl daha iyi destekleyebiliriz arayışı ile öğrencimizi en iyi duruma ulaştırmanın stratejilerini belirliyoruz. İçeriğini ve yöntem-tekniğini zenginleştirdiğimiz yabancı dillerimizi, öğrencilerimizin sesleri, ritimleri, enstrümanları tanıdığı ve öğrendiği, enstrümanları çalmaya yöneldiği müzik dersimizi, öğrencimizin fiziksel gelişimini destekleyecek olan beden eğitimi derslerimizi, el-göz koordinasyonunu ve zeka gelişimini destekleyici zeka oyunlarımızı, masa tenisi derslerimizi her yaş grubu öğrencilerimize yaş ve seviyelerine uygun olarak veriyoruz” diye konuştu.

‘GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA BAŞARILI İŞLERE, ETKİNLİKLERE İMZA ATACAĞIZ’

“ÖĞRENCİLERİMİZE karşı her zaman babacan ve sevgi dolu yaklaşım sergiliyor aramızda duvarlar örülmesine engel oluyoruz” diye sözlerini sürdüren Veli Uğur Şener, “Makam odalarımızın kapısı her zaman açıktır ve öğrenciler teneffüslerde gelir, sohbet eder şakalaşır. Onlarla gündemi tartışır, gelişmeleri yakından takip ederiz. Biz, disiplin ve sertliğin birbirinden çok farklı kavramlar olduğunun farkındayız ve hiçbir öğrencimize karşı da ayrım yapmıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı işlere, etkinliklere imza atacağız. Biz, etkinlik planlarken tepeden inme yapmıyoruz; öğretmenimizle, öğrencimizle tartışıyoruz. Sonuç olarak da ortaya çok güzel işler çıkıyor. Geçen yıl, ‘Sıfır Atık Projesi’ne katılım sergiledik ve çalışmamız Bayraklı Kongre Salonu’nda sergilendi. Bu sene de benzer etkinlik ve proje planlarımız var. Geçen yıl ilkokul ve ortaokul öğrenci meclis başkanlarımızın ve Türkçe Öğretmenimiz Neslihan Karacan’ın girişimleri sonucu okulumuz bünyesinde toplanan kitapları, Torbalı Yeniköy Ortaokulu ve Barbaros Kuşçuburun İlkokulu’na gönderdik, inşallah bu sene de böyle planlamalar yapacağız.”

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 15
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 24
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım