Torbalı Ege Gazetesi

Avuç İçi, yeni eğitim yılı hazırlıklarını tamamladı

Avuç İçi, yeni eğitim yılı hazırlıklarını tamamladı
825 okundu
25 Ekim 2019 - 12:25

ÜÇ yıldır başarılı bir eğitim veren Avuç İçi Anaokulu bölgenin en gözde okullarından biri haline geldi. Önümüzdeki haftalarda yeni eğitim ve öğretime başlayacak olan kurum, uyum dönemini 2 haftaya yayarak minik öğrencilerini üzmeden okula alıştırmayı hedefliyor. Açıldığı günden bu yana mezun ettiği öğrencilerle göz dolduran kurum, aynı zamanda beyaz bayrak sahibi olarak öne çıkıyor. 2018 yılında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Temiz Okul, Sağlıklı Okul’ projesi kapsamında ‘Beyaz Bayrak’ almaya hak kazanan Avuç İçi’nde güvenlik önlemleri en üst düzeyde tutuluyor.

BÖLGENİN EN GÖZDE OKULLARINDAN BİRİ HALİNE GELDİ

OKUL Müdürü İremsu Aksu, yaptığı açıklamada, ‘Okul öncesi eğitim, bitkinin köküdür ve insan hayatının temelini sağlamlaştırır’ diyerek sınırlı sayıda kontenjanı bulunan kurumun yoğun bir şekilde kayıtlarına devam ettiğini ifade etti. 2016 yılından bu yana başarılı eğitimiyle kendini ispatlayan Özel Avuç İçi Anaokulu, bölgenin en gözde okullarından biri haline geldi.

ÖĞRENCİLERİNİ İLKOKULA HAZIR BİR ŞEKİLDE MEZUN EDİYOR

OKUL çevresi ve bahçesinin, çocukların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak donanımda olduğunu ifade eden Aksu, “Kapsamlı eğitim programı ve deneyimli kadrosuyla, eğitim seviyesini maksimum seviyeye çıkaran okulumuz, öğrencilerini ilkokula hazır bir şekilde mezun ediyor. Eğitim programının içeriğinde; ingilizce ( Her gün 1 saat), satranç, jimnastik, robotik kodlama ve bilimsel deneyler, drama, müzik, modern dans ve halk oyunları, akıl oyunları, görsel sanatlar, bahçe ve tarım uygulamaları, fen ve doğa etkinlikleri, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, basit matematik becerileri gibi farklı alanlarda dersler bulunuyor” dedi.

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 15
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 24
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım