Torbalı Ege Gazetesi

Eğitimde kalitenin adı: Boğaziçi

Üç yıldır Torbalı’daki Yazıbaşı’da eğitim veren Özel Torbalı Öbek Boğaziçi Koleji yeni döneme hazır. Kaliteli eğitimin adresi olan kolej, sunduğu kaliteli eğitim imkanları ile fark yaratıyor.

Eğitimde kalitenin adı: Boğaziçi
1.002 okundu
29 Ekim 2019 - 13:54

ÖZEL Torbalı Öbek Boğaziçi Koleji, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı’ndan bu yana Torbalı’da kaliteli eğitimin tek adresi oldu. Yenilikçi güçlü ve deneyimli kadrosuyla 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılına hazırlanan kolejde, merak edilenleri eğitim öğretim alanında deneyimli isim ve okulun kurucularından Sayın Nalan Koruklu aktardı. Koruklu, “Özel Torbalı Öbek Boğaziçi Koleji olarak 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılından bu yana Torbalı’ya kaliteli ve zengin içerikli eğitim öğretim sunuyoruz. Yenilikçi, güçlü ve deneyimli kadromuzla da yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde giriyoruz. Anasınıfından başlayarak, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize sadece teorik bilgi değil; öğrencilerimizin öğrendiklerini deneyimlemeyi ve öğrendiklerinden yola çıkarak yeni bilgiler oluşturmalarını ve yeni araçlar üretmelerini sağlıyoruz” dedi.^

‘ÖĞRETMENLERİMİZ BİRLİKTE ÇALIŞIR VE ÇÖZÜM ÜRETİR VELİ İLE PAYLAŞIR’

“REHBERLİK öğretmenimiz ile ders öğretmenlerimiz birlikte çalışır ve çözüm üretir veli ile paylaşır” diye sözlerine devam eden Nalan Koruklu, “Müzik, görsel sanatlar, yabancı dil, beden eğitimi, bilişim derslerine ilgili branş öğretmenleri kendi ders saatlerinde girer. Öğrenciye müzik alanında hem teorik bilgi verilir, ritimleri tanıtılır, enstrümanları ayırt etmesi sağlanır. Beden eğitiminde vücut gelişimini destekleyici jimnastik dersi verilir. Beden Eğitimi dersleri, psiko-sosyal gelişmelerini destekleyecek nitelikte kaba motor ve ince motor gelişmesi göz önüne alınarak yapılır. Bilişimde kodlama temel mantığı verilmeye çalışılır. Görsel sanatlar şekil ve renkleri doğru çizme ve kullanmaya dönük uygulamalar yapılır. Öğrencilerin bilim sürecinde yer almaları ve deney yapmalarını öğrenmeleri için laboratuvarda işlenmek üzere Fen ve Teknoloji dersi verilir. Her branş öğretmenimizin öğrencilerimize yönelik ders kazanımları doğrultusunda hedefleri vardır” diye konuştu.

‘ÖĞRENCİ – ÖĞRETMEN – AİLE İŞBİRLİĞİNİ SAĞLIYORUZ’

HER öğrenciye sağlanan birebir özel ders imkânıyla öğrencilerin tam ve etkin öğrenmelerini sağladıklarını anlatan Koruklu, “Birebir özel derslerimiz ile öğrencilerimizin öğrenme ve bilgi eksikliklerini gideriyoruz. Koordineli bir şekilde çalıştığımız rehberlik servisimiz ve uzman psikoloğumuz ile öğrenci – öğretmen – aile işbirliğini sağlıyor ve öğrencimizin her alanda gelişim ve öğrenme yönünü destekliyoruz. Okul olarak dışarıdan hazır bir gıda tüketimi yapılmamasına özen gösteriyoruz. Okulun belirlediği yemek ve öğün menülerine uygun olan gıdalar tüketilir. Öğrenci tanıma formunda belirtilen bir gıda açısından alerjik durumuna göre davranılır. Öğrencinin kullandığı ilaç ve yan destek ürünlerinin alması takip edilir. Öğrencinin yaş ve gelişimine uygun kalorili yemek hazırlanır” şeklinde açıklamalarda bulundu.

‘SOSYAL SORUMLULUK POROJELERİYLE ÖRNEK OLDUK’

“HER yıl okulumuzda sosyal sorumluluk projesi oluşturulur” diye sözlerine devam eden Koruklu, “İl ve ilçe çapında projelere ve etkinliklere katılım sağlıyoruz. Geçtiğimiz dönem ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında İlkokul Müdürümüz Veli Uğur Şener öncülüğünde öğrencilerimizin hazırladığı ürün, Tepekule Kongre Salonu’nda sergilendi. Yine geçtiğimiz yıl ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz BIC KIDS 5. Ulusal Resim Yarışması’ na katılım gösterdik. Yine geçtiğimiz yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçe koşusunda Küçük Kızlar kategorisinde bir öğrencimiz birincilik elde etti. Eğitim Öğretim alanında öğrenci velilerimizin katılımlarını da sağlıyoruz ve öğrenci velilerimiz bizimle her zaman iletişim halinde olabiliyor. Online ve SMS yoluyla öğrenci velimiz, öğrencisinin gün içinde her yaptığından anında haberdar olabiliyor. Biz, süreç uzatan ve oluşan sorunların birikmesi yönünde değil; pratik ve akılcı çözümler yönünde meseleleri ele alıyoruz ve emin adımlarla da yola devam ediyoruz” diye sözlerini sonlandırdı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 22
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım