Torbalı Ege Gazetesi

Vira bismillah…

Vira bismillah…
27.372 okundu
18 Kasım 2019 - 12:32

İnsan, bazen nereden başlayacağını bilemez… işte bu tür zamanlarda yapması gereken en doğru karar; başladığı yere geri dönüp, tekrar sıfırdan başlamaktır.

Ben de öyle yaptım ve bundan yaklaşık 10 yıl önce gazeteciliğe ilk adım attığım Torbalı Ege Gazetesi’ne geri döndüm.

Yuva sıcaklığını bizden hiçbir zaman esirgemeyen, Torbalı Ege ailesinin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum.

Yaklaşık 4 yıl önce, elimizde olmayan bir takım sebeplerden dolayı Torbalı Ege’den ayrılmak zorunda kalmıştım. Bugün değerli ağabeyim, Özçelik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Feyim Özçelik’in destekleri ile yeniden burada olmaktan mutluluk duyuyorum.

10 yıl önce bana bu mesleği sevdiren ve öğreten Ömer Günaydın’ı da anmadan geçemeyeceğim. Her zaman söylemişimdir, o benim hem ağabeyim, hem öğretmenimdir… Aynı şekilde Torbalı’da gazeteciliğe emek vermiş olan birçok ağabeyimiz bulunuyor. Bugün aramızda olmayanları rahmetle anıyor, hayatta olanlara da sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Torbalı’da basın sektörü bugün bulunduğu konuma kolay gelmedi. Çok emekler verdik. Gazete dağıtırken hayatını kaybedenlerimiz oldu. Hastalanıp erken yaşta aramızdan ayrılanlar oldu. Motosikletle haber yapmaya giderken trafik kazası geçirip ölümden dönen arkadaşlarımız oldu. Yeri geldi fiziki saldırılara, yeri geldi sözlü tacizlere maruz kaldık. Bazen tehditler aldık, bazen de en acımasız şekilde eleştirilere muhatap olduk. Ama biz mücadelemizi hiçbir zaman bırakmadık, pes etmedik, korkmadık, yılmadık, yıkılmadık… her daim ayakta kaldık, her zaman da ayakta kalmaya devam edeceğiz.

Allah tüm hayırlı işlerimize besmele ile başlamayı bizlere nasip etsin.

Şimdi 10 yıl önce başladığım yerden vira Bismillah diyorum…

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 15
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 24
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım