Torbalı Ege Gazetesi

Lise mezunları sürücü kurslarında öğretmen olabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, sürücü kursları yönetmenliğinde değişiklik yaparak gerekli şartları taşıyan lise mezunlarının sürücü kurslarında öğretmenlik yapma yolunu açtı.

Lise mezunları sürücü kurslarında öğretmen olabilecek
1.093 okundu
26 Kasım 2019 - 12:45

DAHA önce sadece üniversite mezunlarının sertifika alarak sürücü kurslarında görev aldıkları bu değişiklikle direksiyon usta öğretici yetersizliğinin ortadan kalkacağı ifade edildi. Yönetmenliğin değişmesinden memnun olduklarını söyleyen Metropolis Sürücü Kursu sahibi Ömer Polat, bu kararın sürücü kurslarının ‘Direksiyon Usta Öğretici’ yetersizliğini ortadan kaldıracağını söyledi. Lise mezunu işsizler için kararın bir fırsat olduğunu söyleyen Polat, “Lise mezunuyum. İşsiz kaldım’ korkusuyla yaşayan birçok gencin olduğunu, Halk Eğitimi Merkezinin açtığı kurslara katılıp sertifika alanların sürücü kurslarında öğretmenlik yapabileceklerini belirtti.

‘İHTİYAÇ VAR’

KONUŞMASININ devamında Ömer Polat, “Bundan böyle en az 3 yıllık sürücü belgesi sahibi olan ve Halk Eğitimi Merkezlerinde açılacak olan direksiyon öğreticiliği kursuna katılıp sertifika almaya hak kazanan lise mezunlarının da Direksiyon Öğretmeni olabilmeleri sağlanmıştır. (B) sınıfı yanı sıra özellikle, otobüs (D), kamyon (C), TIR (CE) ve motosiklet (A ve A2) sürücü belgesi alanında çok ihtiyaç var” dedi. Torbalı’da birçok ürücü kursunun olduğunu söyleyen Metropolis Sürücü Kursu sahibi Polat, Direksiyon Usta Öğretici belgesi alan kişileri ihtiyaçları dâhilinde sürücü kurslarında 15 günlük stajdan sonra istihdam edeceklerini de sözlerine ekledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım