Torbalı Ege Gazetesi

Çiğköfteyi çok seviyoruz

Torbalı’da son yıllarda çiğ köfte tüketimi arttı. Bunda en büyük pay sahibi ise şüphesiz Kazımdirik Caddesi üzerindeki Özşanal karşısında hizmet veren Mehmet Usta’nın yeri olarak biliniyor.

Çiğköfteyi çok seviyoruz
844 okundu
27 Kasım 2019 - 10:38

TORBALI’DA son yıllarda çiğköfte tüketimi artarken, Güneydoğu’ya özgü bu lezzeti vatandaşlarla buluşturan mekan sayısı artıyor. Avrupa Birliği’ne uyum süreci içerisinde etsiz olarak satılan çiğ köfteyi pazarlayan bazı şirketler bir anda her yere yayılmaya başladı. Etsiz haliyle daha hafif ve lezzetli olan çiğ köfte vatandaşların büyük ilgisini gördü. İlçe merkezinde ki çiğ köfte bayi sayısı 50 olurken, Ayrancılar’da da 20 çiğ köfte satış bayii bulunuyor. İlçede ki toplam bayi sayısı 100 şubeyi buluyor.

DAMAK TADINA HİTAP EDİYOR

HAZIR yemek sektörünün en revaçta olan yemeklerinden olan çiğ köfte her geçen gün popüleritesini arttırdığını söyleyen Mehmet Ata, “Etsiz olarak hazırlanan hazır çiğ köfte, her yaştan ve her yöreden insanın damak tadına hitap ediyor. Yemek sonrası da yenilebilen çiğ köfte, karın doyurucu özelliği ile aperatif olarak da tercih ediliyor” dedi. Kazımdirik Caddesi üzerindeki Özşanal karşısında hizmet veren Mehmet Usta’nın satışa sunduğu Battalbey Çiğköfte ise ilçe halkından yoğun ilgi görüyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım