Torbalı Ege Gazetesi

TORBALI BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ULUSLARARASI KANGURU MATEMATİK SINAVI İÇİN 3.KEZ SINAV MERKEZİ OLDU

Kanguru Matematik Sınavı’nın Fransa merkezli ‘’KangourouSansFrontieres’’ derneğine bağlı olarak 80 ülkede 6 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla uygulandığını ifade eden Torbalı Bahçeşehir Koleji Müdürü Didem ÖNGEL, ‘’ Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatları’nda da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçilerden oluşmaktadır.’’ dedi.

TORBALI BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ULUSLARARASI KANGURU MATEMATİK SINAVI İÇİN 3.KEZ SINAV MERKEZİ OLDU
1.119 okundu
27 Kasım 2019 - 11:06

ULUSLARARASI ALANDA ÖNEMLİ BİR MATEMATİK SINAVI

ÖNGEL, Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı’nın öğrencilere matematik dersinde edindikleri becerileri uluslararası düzeyde sergileme, ortak bir matematik kültürü oluşturma ve ezbere dayalı matematik bilgisinin ötesinde yaratıcı matematik düşünce sistemlerini geliştirme fırsatı sunduğu için önemli bir matematik organizasyonu olduğunu vurguladı.

AMACIMIZ MATEMATİĞİ SEVDİRMEK

Didem ÖNGEL açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kanguru Matematik Sınavı ile amacımız; öğrencilerimizin matematik dersine dair ön yargılarını yıkmak, ‘matematiğin zor’ olduğu yönündeki fikirlerini değiştirerek onlara matematiği sevdirmektir. Bu anlamda Torbalı Bahçeşehir Koleji olarak Kanguru Matematik Sınavı için ‘Sınav Merkezi’ olduk. Torbalı ve diğer ilçelerdeki öğrenciler için matematik alanında farklı bir tecrübe edinmeleri, uluslararası başarılara ulaşmalarını sağlamak adına bir ilke imza atmanın gururunu yaşamaktayız. 3.kez ev sahipliğini yapacağımız bu sınava hem kendi öğrencilerimizin hem de dışarıdan katılmak isteyen öğrencilerimizin katılımlarını bekliyoruz. Son başvuru tarihi 15.12.2019’dur.’’

SINAV İKİ AŞAMA OLACAK

  1. sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrencilerin sınava katılabileceğini belirten Didem ÖNGEL, sınavın iki aşama halinde gerçekleştiğini anlatarak şu açıklamaları yaptı: ‘’ Sınavın ilk aşaması 21 Mart 2020 tarihlerinde okulumuzda öğretmenlerimizin gözetmenliğinde gerçekleştirilecek bu sınavda %5’e giren öğrencilerimizin, 9 Mayıs’ta Kanguru Matematik Sınav gözetmenleri eşliğinde üniversitelerde veya sınav merkezlerinde yapılacak olan final sınavına davet edilecek, 75 dakika sürecek olan sınavda ilkokul öğrencilerimiz 24 soru, diğer sınıflar ise 30 soru cevaplayacak ve sınav çoktan seçmeli olacaktır. Sınav sonunda başarı sağlayan öğrencilere çeşitli hediyeler ve sertifikalar verilecektir.

ÖDÜLLER

ÖNGEL, ödüller konusunda ise ‘’Uluslararası Kanguru Matematik Kampı, Nesin Matematik Kampı, Eğitim Destek Bursu, tablet, bilgisayar, zeka oyunları, madalya, sertifika ve plaket olacak.’’ dedi.

SINAV BAŞVURULARI

21.03.2020 Cumartesi günü okulumuzda uygulayacağımız Kanguru Matematik Sınavı’na dışarıdan katılmak isteyen öğrencilerimiz için başvuru adımları şu şekildedir: ‘’  www.kanguru-tr.com adresine girip ana sayfada bulunan Kayıt Sayfası linkine tıklayıp Bireysel Kayıt bölümüne girerek bilgilerinizi doldurduktan sonra Sınav Merkezi kısmında Torbalı Bahçeşehir Koleji’ni seçiniz. Katılacak tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.’’

 

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 22
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım