Torbalı Ege Gazetesi

Ağrı günleri Seferihisar’da devam ediyor

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu tarafından Seferihisar’da düzenlenen Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler etkinliği başladı.

Ağrı günleri Seferihisar’da devam ediyor
924 okundu
02 Aralık 2019 - 11:44

Seferihisar’da ‘Ağrı Günleri’ Etkinlikler çerçevesinde kurulan standlarda Ağrı yöresine ait yemeklerle; Ağrı balı, Ağrı peyniri, Ağrı ‘abdigör’ köftesi ve çok çeşitli yöresel ürünler ziyaretçilerle buluşuyor.

Federasyon Genel Başkanı Tekin Yalçın ve Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı Metin Yardımcı yaptıkları açıklamada tüm İzmirliler’i etkinlik alanına davet ettiklerini ifade ederek, yöresel ürün ve Anadolu lezzetleri meraklılarının ‘Ağrı Günleri’ni kaçırmamaları gerektiğini söyledi. Seferihisar Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler Etkinliği kapsamında Ağrı yöresine ait türküler, müzik dinletileri ve mini konserler de gerçekleşiyor. Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlik 6 Aralık Cuma gününe kadar açık kalacak. Öte yandan Ağrılılar Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Suat Aykol bu etkinliklerin geleneksel hale getirileceğine ve birlik ve beraberliğin yaşatılması adına çalışmaların hızla devam edeceğini belirtti.

 

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım