Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı’nın yerli markası adres değiştirdi

35 yıldır bu mesleğin içinde olan Mehmet Sarı ve Sami Topuz tarafından işletilen ilçenin en köklü mekanları arasındaki Damla Pastanesi adres değiştirdi. İşletme, yıllardır hizmet verdiği Hükümet Caddesi’ndeki yerinin karşısındaki daha geniş ve ferah bir mekana taşındı. Damla Pastanesi, ilçedeki en çok satış yapan ve müşteri potansiyeline sahip pastanelerin başında geliyor

Torbalı’nın yerli markası adres değiştirdi
958 okundu
04 Aralık 2019 - 12:15

TORBALI’NIN köklü pastanelerinden Damla Pastanesi, 24 yıldır ilçe halkına hizmet veriyor. Sektöründe bir marka haline gelen işletme, adres değiştirdi. Deneyimli işletme Hükümet Caddesi’nde hizmet verdiği dükkânın karşısına yani Gediz Elektrik’in tam karşısına taşındı. Sami Topuz (47) ve Mehmet Sarı (47) ortaklığında hizmet veren Damla Pastanesi, daha geniş ve ferah bir mekanda hizmet hayatına devam edecek. İşletme, 24 yılda Torbalı’da kendi markasını yaratarak önemli bir yer edindi. Özellikle dondurma yapımında kimsenin ellerine su dökemeyeceğini açıklayan Mehmet Sarı: “Her tatlıyı Alpkent Mahallesi’ndeki kendi imalathanemizde yapıyoruz ama dondurma konusunda birinciyiz” dedi. Sarı, ayrıca Hükümet Caddesi üzerindeki ikinci şubesini açtıklarını da sözlerine ekledi.

TATLI PİYASASINDA AYAKTA DURMAK ZORDUR

24 YILDA birçok işletmenin açıldığını ancak bu süre içerisinde de kapılarına kilit vurduklarını belirten Topuz: “Tatlı piyasasında ayakta durmak çok zordur. Köklü kuruluşlar bile kepenk kapatabilir. Ancak biz, marka ürün satma derdinde olmadan yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. Kendi markamızı kendimiz yarattık. Mütevazıyiz ama isimizde de çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz. 24 yılda kendi müşteri portföyümüzü oluşturduk. Birçok müşterimiz haftalık olarak tatlı ihtiyacını buradan gideriyor” seklinde konuştu. İşletmede, kuru-yaş pasta, baklava, kalburabastı, lor tatlısı, spangüle gibi tatlı üzerine envai çeşit ürün bulunuyor.

İMALATHANEDEN HALKA

İŞLETMEDE satılan ürünlerin Alpkent Mahallesi’nde bulunan imalathanede üretildiğini söyleyen Mehmet Sarı: “Kendi imalathanemizde yaptığımız günlük taze ürünleri satışa çıkartıyoruz. Direkt imalathaneden satışa sunmamız, ürün fiyatının da aşağıya doğru inmesine neden oluyor Piyasadaki birçok işletmeye nazaran daha ucuza ve daha kaliteli ürün satışı gerçekleştiriyoruz. Marka takıntısı nedeniyle fahiş fiyatlarla tatlı satışı yapılıyor. Ancak biz her kesime hitap eden bir anlayış benimsiyoruz” dedi.

ÇİKOLATALI PASTALAR SEVİLİYOR

HER gün onlarca pasta çesidi ürettiklerini ifade eden Mehmet Sarı: “Meyvelisinden çikolatasına kadar birçok çesit pasta var. Ancak en çok çikolatalı pasta ilgi görüyor. Vatandaşlar çikolatayı seviyor bu nedenle çikolatalı olanlar daha fazla talep ediliyor. Düğün sezonlarında ise pasta satışlarımız büyük oranda artıyor. Kış mevsiminde şuruplu tatlılar çok gidiyor, yazın ise dondurma ve düğünler için pastalar…” diye konuştu.

BAKLAVA TAHTTAN İNMEZ

TORBALILILARIN en çok baklava tükettiğini söyleyen Sami Topuz, “Birçok tatlı çeşidi ilgi görüyor. Ancak özellikle kış mevsiminin vazgeçilmezi baklavadır. Başka şehirlerde insanların tükettiği tatlı çeşitleri farklılaşabiliyor. Ama Torbalı’da baklava zirvede. Onu ise pasta çeşitleri takip ediyor” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım