Torbalı Ege Gazetesi

Belediye’nin alkol kararı meclisi ikiye böldü

Belediye’nin alkol kararı meclisi ikiye böldü
2.797 okundu
06 Aralık 2019 - 19:42

Torbalı Belediyesi Aralık ayı olağan belediye meclis toplantısı yoğun bir gündemle gerçekleşti. Toplantıda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Yıllarca Torbalıspor’umuza ve belediyemize hizmet etmiş Yusuf Erdoğan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Dünya iki kapılı bir handır, bir kapısından girer, bir kapısından çıkarsın, önemli olan gökkubede hoş bir seda bırakmaktır. Yusuf abimiz de arkasında hoş bir seda bırakan, temiz yürekli nadir insanlardandı. Hepimizin başı sağolsun” dedi. Çağlar ayrıca Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 85.yılını ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü de kutladı.

“TEKRAR DÜŞÜNÜN, TEKRAR DÜŞÜNÜN, TEKRAR DÜŞÜNÜN…”

TORBALI Belediyesi’nin Sadık İleri Bulvarı’nda alkol ruhsatı vermesinin bölgenin dokusuna aykırı olduğunu belirten Çağlar, “Cumhur İttifakı olarak geçen mecliste de düşüncelerimizi dile getirmiştik. Biz aynı noktadayız. Duruşumuzda hiçbir değişiklik yoktur. Kaymakamlık ve Emniyet verilerini dikkate almadan, ısrarla bu kararı meclisten geçirmeye çalışmanızı anlamakta zorluk çekiyoruz. Alkol krokisine alınmak istenen bu bölge ilçemizin en işlek ve ailelerin en yoğun olarak yaşadığı yerler. Belediyenin kanunla tespit edilmiş olan, ilçe halkının huzur ve güven ortamını temin etme görevinin aksine hareket etmek doğru değildir. Torbalı halkının huzur ve güvenini sarsacak olan bu kararı kabul etmemiz mümkün değildir. Biz AK Parti olarak bugüne kadar hiçbir vatandaşımızın yaşama alanına hiçbir müdahalede bulunmadık, böyle bir anlayışı da hiçbir zaman sahip olmadık. Biz böyle bir anlayışı sahip değilken, sizin bu şekilde insanların yaşam hakkına müdahale etmenizi kabul edemeyiz. Bu konuda nihai bir karara varmadan önce tekrar tekrar düşünmenizi öneririm. Bu kararın ilerde ne gibi sorunlara yol açacağını, nasıl neticeler doğuracağını, o bölgedeki vatandaşlarımızın huzurunun nasıl bozulacağını görememek buradaki CHP’li meclis üyelerimiz başta olmak üzere hepimiz için bir vebal doğuracaktır. Geçmiş dönemde içkili yerlerin şehir dışına çıkarılması ne kadar doğru kararsa, şimdi de o kadar yanlış bir kararın altına imza atılıyor. Bu önergenin bir an önce geri çekilmesini teklif ediyoruz. Yarın bir gün o bölgedeki işyerleri el değiştirip, farklı sonuçlar ortaya çıkarsa o zaman bu kararı verenlerin karşısına dikilir ve bunun hesabını sorarız” dedi.

ÇAĞLAR, “BELEDİYEYİ ZARARA UĞRATMAYIN”

Torbalı Belediyesi Aralık ayı belediye meclis toplantısının bir diğer önemli gündem maddesi de belediyenin yeni işçi alımı oldu. Torbalı Belediyesi 86 kişinin işe alınacağını duyurdu. Konu hakkında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Göreve gelir gelmez personel fazla, belediye maaş veremiyor deyip yaygara kopardınız, yüzlerce gencimizi de kış günü işinden ettiniz. Daha sonra da belediyeye çıkardığınızdan fazla işçi aldınız, şimdi yine alacağınızı söylüyorsunuz. Daha önce işten çıkardığınız kişileri siyasi sebeplerle çıkardığınızın itirafıdır bu. Belediye işçilerinin fazla olmadığını, belediyenin maaş veremez duruma gelmediğinin de ispatıdır. Şimdi usulen böyle bir karar aldığınızı söylüyorsunuz ama bu da kardeş kent Göktepe meselesi gibi olacak. O kararı da usulen almıştınız ama hemen uygulamaya koydunuz. Zaten sürekli usulen bir kararlar alıp uyguluyorsunuz. Burada şunu hatırlatmamızda fayda var, işten çıkardığınız yüzlerce belediye personeli mahkeme yoluna gitti ve haksız yere çıkarıldıklarına dair raporlar elimize ulaşıyor. Avukatınız burada, konu hakkında o da benzer bilgilere sahiptir. Mahkemeden çıkacak bir olumlu karar neticesinde bu arkadaşlarımız işlerine geri dönecek, çalışmadıkları süre boyunca maaşlarını alacak, üstüne bir de tazminat almaya hak kazanacaklar. Yeni işçi alınacağına, belediyemizin personel ihtiyacı işten çıkarılan vatandaşlarımızla giderilsin. Belediyenin böyle bir sorunu varken, bunu yok sayıp yeni işçi almak belediyemizi 6-7 Milyon lira zarara bile bile uğratmak demektir. Bu zararı kim karşılayacak? Göz göre belediyemizi bu şekilde zarara uğratmanızı kabul etmiyoruz” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım