Torbalı Ege Gazetesi

ZİHNİYET ALTYAPISI

ZİHNİYET ALTYAPISI
Feyzullah TURAN
Feyzullah TURAN( feyzullahturan@.torbaliege.net )
1.976 okundu
09 Aralık 2019 - 13:11

Türk Milleti, Cumhuriyet tarihinde gördüğü en ciddi en kararlı dış kaynaklı, askeri ve siyasi zeminde Dünya devleri ile karşı karşıya geldiği bir aydır. Bu ay içinde yaşanmış ve yaşanacak her şey tarihe nasıl geçer bilemem ama Türk Milletinin gururla nesillerine anlatacağı bir ay olacaktır.

Türk Milletinin, inancını, Cumhuriyetini, Bayrağını ve vatan sevgisini, kişisel ikballeri için kullanmak isteyen bazı çevrelerin aksine Milletin gösterdiği MİLLİ ŞUUR BİRLİĞİ bütün dünya kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Milletimiz üzerinde oyun peşinde olanların da heveslerini kursaklarında bırakmıştır.

Birilerinden olan korkularımızı, şüphelerimizi yenecek bir güç olarak, her türlü siyasi çekişmenin dışında kalan Şanlı Ordumuz başta olmak üzere, ülkemizi yöneten ve yönetmeye talip olanların gösterdiği birlik ve kararlılık takdire şayandır.

Bu asil millet, ne Dininden ne de şanlı tarihi ile Atatürk Cumhuriyetinden vazgeçemeyeceğini göstermiş, her şeye rağmen birilerinin arzuladığı gibi bu değerler üzerinden çatışma ortamı bekleyenler hüsrana uğramıştır.

Sözde aydınız diyenler, “Başarı mı? Değil mi?” Tartışması yaparak bana göre Diplomasinin ve Silahlı kuvvetlerimizin, yürüyeceği uzun, ince ve çok bilinmeyenli bir denklem olan yolculuğunda hedefe varmalarından korkmaktadırlar.

Sözde Siyasi iktidarı ve muhalefeti birbiri ile çarpıştırıp hedeflenen başarıya ulaşılmasının önünü kesmeye çalışmaktadırlar.

 “BEN MÜSLÜMAN TÜRK’ÜM”

“BEN TÜRK’ÜM”

“Ben Türkiye Cumhuriyetinin şerefli bir vatandaşıyım”

“Devletimin Ebed-Müddet varlığını, Vatanın Bölünmez bütünlüğünü her şeyin üstünde tutuyorum”

Sözcüklerini birlikte kullanamayan, içimizdeki ve dışımızdaki işbirlikçi uzantılarını sorgulamamız gerekir.

 

Kimseye “MÜSLÜMAN TÜRK OL” baskısı uygulamayan ve tarihinin hiçbir döneminde asimilasyon politikalarına itibar etmemiş milletimiz, Dinini, Peygamberini ve Kur-an’ını nasıl başının en üstünde tutuyor ve gönlünün en güzel yerinde taşıyorsa,

Vatanını, Atatürk Cumhuriyetini, Bayrağını ve Devletini de o şekilde başının üzerinde taşımaktadır.

Son günlerde, bu değerlerin önüne, özgürlük, demokrasi ve hukuk gibi sözde evrensel değerleri maske yapanları sorgulamamız gerekir.

“Biz, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini savunan, insanlığın evrensel değerlerine de sonuna kadar saygılı Müslüman Türk Milletiyiz!”  diyemeyenler,  Başarı mı? Değil mi? Tartışmasını en çok gündeme getirenlerdir.

 

TÜRK VATANDAŞLIĞI birlikte yaşama kültürüdür, bu kültürü de en iyi yaşayan milletimiz, yaşatan da Türkiye Cumhuriyetidir. DİNDAŞLIK inanç birliğidir. Ama Müslüman TÜRK olmak, CAN birliği, GÖNÜL birliği, HAK birliği, DİL birliği ve TARİH birliğidir. Bu değerlerle donatılıp oluşturulan toplumsal zihniyet altyapısı da MİLLİ ŞUUR birliğidir. 

 

Bu gün “Barış Pınarı” harekâtı ile yakalanan Milli Şuur birliğinin ışığı altında, Milletimize kendi değerleri ile bütünleşmiş toplumsal bir zihniyet altyapısı nasıl oluşturulabilir bunu tartışmalıyız.

Hedef varılmadan “Başarımıdır, Değilmidir?” gibi tartışmalar ihanet demeyeceğim ama en azından bilgisizlik ve ülke düşmanlarına hizmettir.

Son söz, tarihi belgelerimizi tozlu raflardan indirip, sözde resmi tarihten beslenen din düşmanları ile sokak tarihinden beslenen Cumhuriyet düşmanlarını bu milletin gündeminden düşürmenin tam zamanıdır.

Rabbimiz, Hariciyemize ve Ordumuza hedefe giden yolculukların da tüm engellerin kalkması için yar ve yardımcı olsun,

Bu yolda “Şehit olan sivil, asker” Hakka yürüyenlerin ruhları şad mekânları cennet olsun inşallah!

HOŞÇA KALINIZ.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım