Torbalı Ege Gazetesi

KÖMÜRCÜ’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Demokrat Parti (DP) Torbalı İlçe Başkanı Mahmut Kömürcü, partisinin kuruluşunun 74. yıl dönümüne ilişkin, açıklamalarda bulundu

KÖMÜRCÜ’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
628 okundu
07 Ocak 2020 - 11:24

Geçtiğimiz ay gerçekleşen olağan kongrede yeniden başkan seçilen Mahmut Kömürcü partisinin 74. kuruluş yıl dönümüne ilişkin açıklamalarda bulundu. 7 Ocak 1946 yılında kurulan Demokrat Parti kurucu lideri Merhum Adnan Menderes’i anarak konuşmalarına başlayan Kömürcü, “Kurucu liderimiz Adnan Menderes sevgi ve özlemle anıyoruz. Demokrat Parti olarak onun izinden gideceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bugün, 74 yıldır yorulmadan, yılmadan devam eden hürriyet mücadelesinin, mücadelemizin, bizden sonra da sahiplenilecek demokrasi davasının ateşinin yandığı gündür. 7 Ocak 1946’da kurulan Demokrat Parti, kuruluşu ile Türkiye’ye ‘yeni bir rota’ çizmek noktasında en ciddi iradeyi ortaya koymuştu. Demokrasi tarihimizde demokrat misyonun siyasal temsilcileri her zaman milletten yana, haklıdan yana tavır almışlardır” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN YILMAYACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden Kömürcü, “Bizler 74 yıldır, adalet dedik, demokrasi dedik, hürriyet dedik, demeye de devam edeceğiz. Siyasetin içerisinde inişler ve çıkışların olduğu bilinciyle, kurucu irademizin ortaya koyduğu ruha, fikriyata, temel değerlere, abide şahsiyetlerimizin ortaya koyduğu hizmetlere bağlı kalarak hiçbir zaman yılmayacağız. Genel Başkanımız Afyon milletvekiliniz Gültekin Uysal’ın katılımıyla Aydın’da Hidayet Sayın Kültür Merkezinde etkinlik düzenlenecektir” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım