Torbalı Ege Gazetesi

İKİ DEĞERLİ GAZETECİ: COSKUN VE BİLECEN

İKİ DEĞERLİ GAZETECİ: COSKUN VE BİLECEN
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@.torbaliege.net )
1.468 okundu
10 Ocak 2020 - 15:01

Herkesin fikrini serbestçe anlatabildiği, maskelerimizden arınıp kendimiz olabildiğimiz ve içtenlikle konuşabildiğimiz bir masa: Gazetecilik…

İlk günkü heyecanımı anımsıyorum. Ve hala o heyecanı kalbimde hissediyorum. Üniversitede öğrendiğim ve az çok sahada uygulama yapma şansına sahip olduğum, deniz kenarında hem kasvetli bir havası olan hem de şirin mi şirin bir bölgede kalan  Giresun’un Tirebolu ilçesinde 4 yıllık eğitim hayatımı tamamlamamın ardından Torbalıege Gazetesi’nde sahada aktif olarak çalışmaya başladım.

*Yerel bir gazetede çalışmak oldukça zor olsa da, meslek hayatımda bana her zaman yardımcı olan diğer basın mensubu arkadaşlarım bu zorluklara göğüs germemi sağladılar. Onlara ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Her ne kadar zor yanı olsa da bir yaşam stili olan ve bir kalem ile binlerce gönüllere dokunabilme fırsatını veren bu kıymetli meslek insanı adeta bir büyülü atmosferde hissettiriyor.

Sessiz çoğunluğun sesi olmayı başarabilen gazeteciler…

*Toplumu derinden sarsan belki de binlerce olayın peşinde koşmuştu.

Yardıma ihtiyacı olan pek çok insanın sesini duyurmuştu.

Bu mesleği icra ederek kamuoyunun sesi olmayı ve kamuoyuna bilgi akışını ivedilikle sağlamıştı.

Özellikle haklının hakkını arayan ve bu noktada en iyi işlevi gören bir materyal oldular.

Gece gündüz kavramı olmayan ve adeta birer er gibi her zaman tetikte olan Gazetecilerin, “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlu olsun.

**Özellikle buradan gazeteciler gününü kutlamak istediğim iki kıymetli insan var.

Savaş ve Barış Haberciliği açısından CNN ve El Cezire’de görev yapan , Kameraman olarak 32.GÜN programında çalışan ve şu an Yrd.Doç.Dr. Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde eğitim veren Mesut Coskun hocamın; Televizyon haberciliği, habercilik söylemi, iletişim teknolojilerinin haber sektöründe kullanımı ve görsel kültür çalışmaları akademik ilgi alanları arasında yer alan, 2006-2008 Kaşeli Muhabir Doğan Haber Ajansı, (Ticari (Özel)) , 2005-2008 Muhabir Konya Postası Gazetesi’nde emek veren çok kıymetli hocam Nedim Serhat Bilecen’in “Çalışan Gazeteciler Günü” kutluyorum…

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım