Torbalı Ege Gazetesi

Çağlar Torbalı’yı savundu, Uygur makam aracını

2020 yılının ilk belediye meclis toplantısı karşılıklı tartışmalara sahne oldu. Makam aracını savunan ve belediyenin tasarruf yaptığını iddia eden Belediye Başkanı İsmail Uygur’a yanıt veren AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Torbalı’nın onca sorunu varken makam aracı almak, hiçbir hizmet üretmeden oturmak tasarruf değildir” dedi

Çağlar Torbalı’yı savundu, Uygur makam aracını
2.133 okundu
10 Ocak 2020 - 20:24

OCAK ayı olağan belediye meclis toplantısı hararetli tartışmalara sahne oldu. Makam aracı hakkındaki dedikodulara tepki gösteren ve fiyatının sanıldığı kadar yüksek olmadığını belirten, Torbalı Belediyesi’nin geride kalan 9 aylık süreçte tasarruf yaptığını iddia eden Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’a yanıt veren AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Burada tartışma konusu olan makam aracının fiyatı değil, ilçemizin onca sorunu varken önceliğin makam aracına verilmiş olmasıdır. Biz ilk mecliste de dile getirmiştik, Torbalı’nın faydasına olan her konuda belediyemize destek olacağız, zararına olan her konuda da muhalefet görevimizi yerine getireceğiz demiştik. Torbalı halkının hakkını savunamadıktan sonra bizim bu koltukları işgal etmemizin ne anlamı kalır. Geçtiğimiz dönem bizim ilk 9 ayımız ile sizin şimdiki 9 aylık performansınız arasında hizmet noktasında dağlar kadar fark. İlçemizin gerek altyapı, gerekse de üstyapı konularında çok acil hizmetlere ihtiyacı varken, önceliği makam aracına verirseniz biz bunu tabi ki eleştireceğiz. Siz daha göreve gelmeden Cumhurbaşkanımıza hakaret ettiniz, geride bıraktığımız 9 aylık sürede de şenlik dışında hiçbir işe imza atmadınız. Biz bunları dile getirip, ilçemiz kamuoyunu aydınlatmayalım mı? Ayrıca cumhur ittifakı meclis üyeleri olarak belediyenin şenlik düzenlemek için oluşturulan komisyonlarına üye vermeyeceğimizi bildiriyoruz. Çünkü o kadar çok şenlik yapıyorsunuz ki meclis üyelerimiz yetişemiyor” diyerek ironi yaptı.

ÇAĞLAR, “GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKIN SAYIN BAŞKAN”

BELEDİYE meclis toplantısında “Siz de işçi çıkardınız” diyen Başkan Ramazan İsmail Uygur’a yanıt veren Çağlar, “Biz göreve geldiğimizde sizin siyasi amaçlarla seçim öncesi işe aldığınız ve belediyede ne görev yaptığı belli olmayan kişileri işten çıkardık. Ama siz göreve gelince belediye çalışanlarını siyasi görüşlerinden dolayı işten çıkardınız. 2004 yılında olduğu gibi işçilere ve memurlara mobbing uyguladınız. Her yere pankart asıp belediye maaş veremiyor dediniz, bir hafta sonra çıkardığınızdan daha fazla işçi aldınız. İnsanların ekmeği ile oynadınız. Lütfen biraz samimi olun. İnsanları bankamatik işçisi olmakla itham ettiniz, bu konuda elinizde bulunan kayıtları adli makamlara neden taşımıyorsunuz? Bizim Allah’a şükür veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Biz bugüne kadar olduğunu gibi, bundan sonra da mağdur edilen tüm belediye işçilerinin ve tüm Torbalı halkının hakkını savunmaya devam edeceğiz. Biz konuşurken nasıl ki sizin gözünüzün içine bakıyorsak, siz de bir takım iddialarda bulunurken lütfen bizim gözümüzün içine bakın. Biz bugüne kadar daima dürüst ve ilkeli siyasetten yana olduk, şeffaf belediyeciliği savunduk. Siyaseti de bu çizgide yaptık. Hiçbir zaman bel altı siyaset yapmadık. Hizmet ile siyaseti birbirine karıştırmadık. Biz aynı çizgide görev yapmaya, Torbalı halkının hakkını savunmaya, kul hakkı yedirmemeye devam edeceğiz” dedi.

“KÖMÜRÜ KISTINIZ, ERZAĞI BİTİRDİNİZ, BURSU KALDIRDINIZ, BU MU TASARRUF?”

TORBALI Belediyesi’nin geri bıraktığı 9 aylık sürede tasarruf yaptığını iddia eden Ramazan İsmail Uygur’a meclis toplantısı sonrasında yaptığı basın açıklaması ile yanıt veren Çağlar, “Göreve gelir gelmez sosyal yardımları bitirdiniz, kömür yardımlarını yarıya düşürdünüz, maddi durumu olmayan öğrencilere verilen bursları kaldırdınız, 9 aydır Torbalı’ya bir tek çivi çakmadınız, şenlikten konserden başka hiçbir şey yapmadınız, şimdi de çıkmış tasarruf yaptığınızı iddia ediyorsunuz. Garibandan, yoksuldan kısmak, sosyal yardımlardan kısmak, hiçbir iş yapmamak tasarruf mudur. Lafa gelince sosyal belediyecilikten bahsedersiniz, ama iş icraata geldi mi önce garibandan kesip makam aracı alırsınız. Bunun adına tasarruf diyorsunuz. Bizim dönemimizi eleştiriyorsunuz ama biz görevdeyken Büyükşehir Belediyesi’nden asfaltı, kilit taşını bile kendi bütçemizle alıyorduk. Büyükşehir belediyesi size sağladığı imkanları bizim dönemimizde neden sağlamadı? Biz göreve geldiğimizde ilk 9 ayda tüm mahallelerimizde asfalt çalışması yaptık, Büyükşehir’den bir gram destek gördük mü? Bizim yaptığımız hizmetlerin de, sosyal belediyeciliğin de yarısını devam ettiremediniz. Kayıtlar elinizde, açın bakın bakalım bizim ilk 9 ayımız ile sizin ilk 9 ayınız arasında dağlar kadar fark var” dedi.

“SUSMAYACAĞIZ, SUSTURAMAYACAKSINIZ”

ÇAĞLAR yaptığı açıklamada, “Birbirimizi sevmek zorunda değiliz ancak sizi nasıl ki Torbalı halkı seçtiyse, bizi de burada görevlendiren Torbalı halkıdır. Biz nasıl ki bulunduğunuz makam itibari ile size saygı gösteriyorsak, aynı saygıyı sizden de bekliyoruz. Daha önce size defalarca Torbalı halkına karşı samimi olun çağrısında bulunduk. Ancak bugün geldiğiniz noktada 2004 yılında eline süpürge vererek belediye meydanında mobbing uyguladığınız belediye işçilerini bile inkar ediyorsunuz. Siz istediğiniz kadar inkar edin ama Torbalı halkı bunların hiçbirini unutmadı. Hiçbir hizmet yapmıyorsunuz, insanların ekmeği ile oynuyorsunuz, eleştiri yapılınca da şikayet ediyorsunuz. Ne yaparsanız yapın, siz böyle davrandığınız sürece, kul hakkı yediğiniz sürece, biz sizi eleştirmeye, karşınızda olmaya devam edeceğiz. Hiçbir şekilde susmayacağız, Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak bizleri susturamayacaksınız” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 13
  • Daha iyi olabilir --> 17
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN