Torbalı Ege Gazetesi

‘Ağır Abla’ sahalara Metropolis ile geri döndü

A-2, B, E, D, forklift ve vinç ehliyetleri bulunan Mualla Arıcı 23 yıldır ağır vasıta kullanmak isteyen sürücü adaylarına direksiyon hocalığı yapıyor. Mualla Hoca, Bir süredir ara verdiği sürücü kursu serüvenine Metropolis Sürücü Kursu ile döndü.

‘Ağır Abla’ sahalara Metropolis ile geri döndü
636 okundu
14 Ocak 2020 - 14:07

TORBALILI Mualla Arıcı, ilçedeki çeşitli sürücü kurslarında görev verdikten sonra ara verdiği mesleğine geri döndü. Metropolis Sürücü Kursu’nda yeni öğrencileriyle tekrar buluşan deneyimli hocanın, A-2, B, E, D, forklift ve vinç ehliyetleri bulunuyor. Her türlü ağır vasıtayı kullanabilen Arıcı, E ve D sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak isteyenlere direksiyon eğitimi veriyor. Diğer sınıflarda da ders veren Mualla Arıcı özellikle ağır vasıta araçlar için talep olduğunu belirtti.

SADECE KEPÇE SERTIFIKASI KALDI

AĞIR vasıta araçlara ehliyet verdiği için ‘Ağır Abla’ lakabıyla tanındığını söyleyen Mualla Arıcı, ailesini geçindirebilmek için bu mesleği seçtiğini belirtti. Çocukluğunda teğmen olmayı hayal ettiğini ancak daha sonra araç kullanmayı çok sevdiği için bu mesleği seçtiğini belirten Arıcı: “Bana araç verilse, 24 saat yemeden, içmeden hatta uyumadan arabayla gezerim. Uzun yıllardır direksiyon hocalığı yapıyorum ve bu zamana kadar birçok erkeğe ağır vasıta kullanmayı öğrettim. Sektörde en iyi olmak için bütün sınıflarda ehliyet almak istedim” dedi.

KADINLAR DAHA DİKKATLİ!

ERKEKLERE ağır vasıta kullanmayı öğretmenin ayrı bir zevk olduğunu dile getiren Mualla Arıcı, bayanların daha özenli ve titiz araç kullandıklarını dile getirerek “Bayanlar trafikte daha dikkatli ve daha az kaza yapıyorlar. Zaten bu trafik verilerinden de görülebilir. Kazaların yüzde 95’inin erkekler tarafından yapılıyor” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN