Torbalı Ege Gazetesi

İzmir için partiler bir araya geldi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi için partiler bir araya geldi. AK Parti, CHP ve İYİ Parti il başkanları İzmir’in sorunlarını çözmek için bir araya gelerek İzmir ile ilgili önemli konuları konuştu. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Herkes iyi niyetle İzmir için çalışıyor. Projeler hızlansın, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ankara görevini yapsın, hep beraber İzmir’imize hizmet edelim” açıklamalarında bulundu.

İzmir için partiler bir araya geldi!
451 okundu
16 Ocak 2020 - 11:38

İzmir Büyükşehir Belediyesi için İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ı akşam yemeği düzenleyerek AK PartiCHP ve İYİ Parti il başkanları bir araya geldi. İzmir’in sorunlarının çözüm bulmak amacı ile ortak hareket edeceklerini bildiren il başkanlarının arasında bulunamayan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla katılamadığı belirtildi.

“GÜNDEM SADECE İZMİR
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Güzel bir akşam yemeğinde birlikteydik. Güzel bir sohbetti. İzmir ile ilgili önemli konuları görüştük. Cumhur İttifakı ortağı MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin gribal enfeksiyon nedeniyle gelemedi. İyileşir iyileşmez bir araya gelerek bugünkü sonuçları değerlendireceğiz. Önemli bir başlangıç yaptık, inşallah devamı da gelecek. Bugün İzmir’i konuştuk. Geçmiş tecrübelerimizi paylaştık. Gündem sadece İzmir’di” dedi.

“HEP BERABER İZMİR’İMİZE HİZMET EDELİM”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in Ankara ile ilgili projelerde gecikme olduğu yönünde açıklamaları olduğunu hatırlatan Sürekli, “TV programında bunun bürokrasiden kaynaklandığını ifade etti. Gecikmeler olağan akıştan kaynaklanabilir, takipsizlikten olabilir. Herkes iyi niyetle İzmir için çalışıyor. Projeler hızlansın, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ankara görevini yapsın, hep beraber İzmir’imize hizmet edelim.

Bu konuda somut örnekler var. İZBAN, merkezi hükümetle yerel idarenin birlikte gerçekleştirdiği dünyada eşi benzeri belki de görülmemiş bir proje. Bunun gibi İzmir’e kazandırmayı düşünüyoruz. Ortak yanlarımızı öne çıkarmalı, farklılıklarımızı kenara bırakmalıyız. Onun takibini yapacağız.

Özkanlar Pazaryeri konusu önemliydi. Bornova Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü, milletvekilleri girişimleriyle sorun çözüldü. Bostanlı Balıkçı Barınağı’nda da esasında niyet olarak farklılık yok. Orada balıkçıların barınak sorunun çözümü lazım. Buca metrosu gibi anında onay gelen projeler var. İnşallah bunları diyalogla bu seviyeye getireceğiz. İl başkanları olarak takip edeceğiz. Aksaklık olursa direkt görüşeceğiz. Bundan sonra yapacağımız toplantılarda İzmir için ortak projeler geliştirme kararı, bekleyen projelerin hızlı şekilde sonuçlandırılması kararımız var” diye konuştu.

KARŞIYAKA’YA YAPILACAK STAD HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
İl başkanları olarak birbirlerine dosya takdimi yaptıklarını kaydeden Sürekli, “İzmir’de beş Cumhur İttifakı belediyesi var. Onların da İzmir Büyükşehir Belediyesinden bazı talepleri var. Bunları ilettim. Onlar da bizlere Ankara’da bekleyen ya da İzmir’deki projeleri iletti” derken, Karşıyaka’daki stat konusu hakkında bir gelişmeyi de paylaştı. Sürekli, “Karşıyaka Spor Kulübünün talepleri vardı. Gençlik ve Spor Bakanımız, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, Milletvekilimiz Alpay Özalan ve Karşıyaka Spor Kulübünün katılımıyla yarın 16.00’da Ankara’da toplantı yapacaklar. Bu süreçler inşallah ilerleyecek. O stat oraya yapılacak. Karşıyaka Spor Kulübüne tesisler kazandırmayı hedefliyoruz. Karşıyaka Spor Kulübünün basketbolda marka değeri var. Basketbol için kapalı spor salonu çalışmalarımız var. O çalışmalar da takip edilecek” ifadelerine yer verdi.

Sürekli ayrıca TBMM’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla dört siyasi parti olarak etkinlik düzenleyerek kutlama yapacaklarını belirtti. Sürekli, “İzmir Büyükşehir Belediyesi, TBMM, bakanlık etkinliklerinde, valilik programlarında yoğun katılımla farklı etkinliklerde bir arada çalışmalar yapabiliriz” dedi.

“KENTE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de, toplantı ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarda, yarın başka bir parti iktidarda olabilir. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de iktidarda, yarın başka bir parti iktidarda olabilir. Ne olursa olsun milletimizin verdiği görevi bilerek, yerelde iktidarda olarak, farklı siyasi görüşlerin de beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak siyaset anlayışı ile kente hizmet etmeye çalışıyoruz.

Bu davet bizim için çok önemli ve değerliydi. İzmir’de CHP’li yerel yönetimlerin proje ve hizmetlerinin iktidar tarafından onaylanması konusunda kendilerinin desteği çok önemli. İYİ Parti’nin de MHP’nin de desteği çok önemli. Kentin temel ihtiyaçlarının belirlenmesi ve çözüm üretilmesi noktasında birbirimizle iletişim kurup çözüm üretmek durumundayız. Bu bizim görevimiz.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 13
  • Daha iyi olabilir --> 17
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN