Torbalı Ege Gazetesi

‘Aşık Veysel’e Selam’ yarın akşam

Torbalı Aşık Mahzuni Şerif Cem ve Kültür Evi yarın akşam çok özel bir gece düzenliyor. Aşık Veysel’e Selam isimli program türkü severleri bir araya getirecek.

‘Aşık Veysel’e Selam’ yarın akşam
888 okundu
17 Ocak 2020 - 12:24

Torbalı Aşık Mahzuni Şerif Cem ve Kültür Evi yarın akşam çok özel bir gece düzenliyor. Aşık Veysel’e Selam isimli program türkü severleri bir araya getirecek. Bugüne kadar önemli konserlere çıkan Cemevi Halk Korosu’nun sahne alacağı bu özel gecede deyişler, türküler seslendirilecek bir de belgesel gösterimi gerçekleşecek. Yarın akşam saat 20.00’da Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan geceye giriş ücretsiz olacak. Tüm Torbalı halkını bu özel geceye davet eden Torbalı Anadolu Alevileri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Naci Daştan, etkinlik için hazırlıklarının tamamlandığını kaydetti.

DAŞTAN’DAN DAVET

Etkinlikle ilgili bilgi veren ve tüm Torbalılıları programa davet eden Daştan, “Aşık Veysel, eserlerinde sevgi, saygı, iyilik, ve dürüstlük mesajları veren, şiirlerinde bu topraklara ait tüm güzellikleri dile getirerek gönüllerde taht kuran çok önemli bir gönül adamıdır. Biz de onun bize hediye ettiği bu değerli eserleri yaşatmak ve yeni kuşaklara sevdirmek amacıyla böyle bir gece düzenledik. Programımızda bolca türkü ve deyiş yer alacaktır. Tüm Torbalı halkını bu özel programa davet ediyoruz. Girişler ücretsiz olacak. Bize bu program için destek veren Torbalı Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 18
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN