Torbalı Ege Gazetesi

Öğrencilerin karnelerini aldı

2019-2020 eğitim-öğretim yılı ilk dönemi dün sona erdi. Atatürk Anadolu lisesinde düzenlenen karne töreninde bulunan protokol üyeleri, öğrencilere başarılar dileğinde bulunarak karnelerini kendi elleriyle verdiler. Kaymakam Ercan Öter okul öncesi öğrencileriyle aralarındaki samimi konuşmalar, güne damga vurdu.

Öğrencilerin karnelerini aldı
673 okundu
17 Ocak 2020 - 15:51

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönem son ders zili dün çaldı. Bütün yurtta olduğu gibi Torbalı’da da dün okulların tamamında karne heyecanı yaşandı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, liseler ile açık öğretimde eğitim gören yaklaşık 40 bin öğrenci dün karnelerine kavuşmanın sevincini yaşadı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla 34 bin öğrencinin yanı sıra 2 bin öğretmen de, 9 gün sürecek yarıyıl tatiline dün başladı.

KARNELERİNİ KAYMAKAMIN ELİNDEN ALDILAR

Öğrencilerin  karne alarak yarıl tatiline başlamaları nedeniyle Atatürk Anadolu lisesinde etkinlik düzenlendi. Etkinlik de Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Şerefoğlu ve  Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun öğrencilere  karnelerini verdiler. Öter ve kurum müdürleri öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Öğrenciler sınıflarında ziyaret eden Torbalı Kaymakamı Ercan Öter 16 yaşındaki Mhrs hastası Onur Taş’ın karnesini bizzat takdim ederek eğitim hayatında başarılar diledi. Öter karnesindeki notları kötü olan öğrenciler için “Karneler çocukların nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan bir belge. Velilere çocuklarımızı karne notlarına göre değerlendirip kişiliklerini rencide edici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açacak söylem ve ifadelerden kaçınmalarını, çocuklarıyla daha çok zaman geçirmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

“TATİLİNİZİ İYİ DEĞERLENDİRİN”

Günün anlam ve önemi hakkında açıklamalarda bulunan Torbalı Kaymakam Ercan Öter kitap okuma vurgusu yaparak ” Yorucu bir eğitim öğretim dönemini geri bırakarak karnelerinizi bugün aldınız. Önünüzde rahatça dinlenebileceğiniz 9 günlük bir tatil var. Tatil de yarım yılın yorgunluğunu üzerinizden atarken boş zamanınızı en iyi şekilde  değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Bu sürede kitap okumak, spor yapmak yapmak başta olmak üzere birçok kişisel gelişimizine  faydalı olan uğraşla tatilinizi değerlendirin “diyerek sözlerini noktaladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun da öğrencilere 9 günlük tatili en iyi şekilde değerlendirerek yeni eğitim dönemine daha zinde başlamaları için tavsiyelerde bulundu.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 18
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN