Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı MEB’ten yeni projeler

Torbalı MEB’ten yeni projeler
570 okundu
04 Şubat 2020 - 11:12

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ikinci döneme bir dizi yeni projeyle giriyor. Örgün ve yaygın eğitim gören yaklaşık 45bin öğrencinin tamamını kapsayan projelerle öğrencilerin hem akademik başarılarının yükseltilmesi hem de ilgi ve yeteneklerinin ön plana çıkarılması amaçlanıyor. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan başarıyı arttırma komisyonu akademik, yetenek ve özel eğitim alanlarında projeler geliştirdi. Torbalı da bulunan tüm eğitim ve öğretim kurumlarının eğitimde 2023 vizyonuna paralel bir çalışma içinde olmasına yönelik 2020-2023 yıllarını kapsayan bir başarı planı hazırlandı. Özel Büro Proje ve Koordinasyon birimi tarafından oluşturulan plan çerçevesinde başarının tanımı, kısa, orta ve uzun vadeli gelişim planları, veli, öğrenci ve öğretmen yeterliliklerinin arttırılmasına yönelik bir dizi proje ve etkinlik yer alıyor.

EĞİTİM İÇİN ÇIĞIR AÇAN PROJELER

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan başarıyı arttırma komisyonu akademik, yetenek ve özel eğitim alanlarında projeler geliştirdi. Bu projelerle Torbalı’nın eğitim kalitesini arttırmayı hedeflediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “göreve geldiğimiz beş yıldan beri Torbalı’ının eğitim ihtiyaçlarını tespit ederek yola başladık. Müthiş bir göç ve nüfus artışının olduğu böyle bir ilçede 27 okul binasının faaliyete başlamasını sağlayarak fiziki imkanları güçlendirdik. Tüm bunları yaparken okullardaki, güvenlik, hijyen ve disiplin konularını aksatmadık. Eğitim kalitesini yükseltmek için tüm idareci ve öğretmenlerimizle büyük bir çalışma içine girdik. Bu yıl ARGE birimimizle birlikte yepyeni projeler hazırladık. İnanıyorum ki bu projelerle Torbalı’da eğitim ve öğretim gören tüm öğrencilerimizin bireysel başarılarını arttıracağız” şeklinde konuştu.

GÜLEN GÖZLER PROJESİ KAPSAMLI BİR PROJE”

Torbalı ilçesine bağlı okulların özel eğitim sınıflarında eğitim gören öğrencilere yönelik bir proje hazırlandı. Proje öğrenci, veli ve öğretmen yeterliliklerini arttırmaya yönelik tüm faaliyetleri tek çatı altında topluyor. Müdür Tosun “özel eğitim sınıflarımızın yaygınlaştırılmasına büyük önem veriyoruz. Bizim için her çocuk özeldir. Bu çocuklarımız okullarımızın en ferah, en konforlu dersliklerinde eğitim görmeli, görecekler. Dersliklerin fiziki durumlarını iyileştiriyoruz. Materyal ve kaynak eksiklerini tespit edip bunların teminini sağladık. Özel eğitim öğretmenlerinin yeterliliklerini arttırmak amacıyla Uygulamalı Eğitim Programı başlattık. Birinci dönem bu uygulamanın faydalarını gördük. İkinci dönem de bu uygulama devam edecek. Öğretmenlerimiz birbirlerinin sınıflarını ziyaret ederek birlikte eğitim aktiviteleri yapıyorlar. Birbirlerinin tecrübelerinden yararlanıyor, zengin etkinlik deneyimi elde ediyorlar” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 18
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN