Torbalı Ege Gazetesi

8 MART’A BEŞ KALA…

8 MART’A BEŞ KALA…
Feyzullah TURAN
Feyzullah TURAN( feyzullahturan@.torbaliege.net )
1.712 okundu
07 Şubat 2020 - 12:50

8 Mart günü, herkes medyada, gazetelerde, sosyal medyada ve değişik platformlarda kadın hakları ile ilgili hamasi nutuklar atacaklardır. Ben o gün bu yazıyı yazmış olsam, kadınlarımızın çoğu okumayacak belki de nefislerine hoş gelmeyecek veya görmeyeceklerdir.

Bugün yazayım ki;

Değerli hemcinslerime, 8 MART günü duyacakları ve okuyacakları ile mukayese edebilme imkânını sunmuş olayım

Garbın, sözde modern ve medeni dünyasında, yaklaşık 100 yıldır kadın hakları savunuculuğu yapılırken, Şarkın da, sözde aydınları, garbın oyununa gelip kadın haklarını savunma adına kendi kültürlerine ve inançlarına ihanet edip sözde modern ve medeni dünyaya taşeronluk yapmaktadırlar.
Tarihini bilmeyen ve kendisini tanımayan, kadınımızın bu gününü değerlendirip yarını için sağlıklı bir proje üretemez.
Türk milleti, her zaman kadınını ana ve bacı olarak baş tacı edip canından daha kıymetli namusu olarak kabul etmiştir. 1400 sene önce İslam, kadını özgürlüğüne kavuşturup, iffetine saygıyı emredip, kadına bugün sözde medeni dünyada verilmeye cesaret bile edilemeyen sonsuz hak ve hürriyetler vermiştir.

Türk milleti, İslam öncesi kültüründe, kadınının iffetine en büyük saygıyı gösterirken, aile içinde ve meclislerinde de söz sahibi yapmıştır. İslam’ı kabulü ile de bu kültürü taçlanmıştır.
“Ana gibi yar, Vatan gibi diyar olmaz” Milletimizin, Kültürümüzdeki kadınımıza verdiği değerin en büyük ifadesidir.
“Cennet anaların ayağının altındadır” Yüce Peygamberimizin, İslam’ın kadına verdiği en yüce değeri insanlığa tebliğidir.
Biz, üzerine atılan tohumun yeşerdiği, büyüdüğü ve olgunlaştığı toprağa ‘Toprak ana’ demişiz. Bin yıldır vatan edindiğimiz Anatolia’ya  ‘ANADOLU’  adını vermişiz.  Anadolu’muzu nasıl canımız pahasına korumuş kollamış isek, bizleri dünyaya getiren kadınlarımızı da öyle korumuş ve kollamış ve sevmişiz. Türk milletinin kadınına verdiği değer, yaratılışında yaratanın ona verdi görevle eşdeğerdedir.

Sözde modern ve medeni dünya sözcülüğünü yapanlar, dün de bugün de kadın ile erkeği ayıran temel özellikleri göz ardı ederek sözde eşitlik aldatmacası ile kadını asli görevinden uzaklaştırma, erkeğe baş kaldırma ve iffetini koruyamaz duruma getirme uğraşı içinde olmuş ve olmaya devam etmektedir.
Bu gün, sömürü düzenine hizmet eden sözde medeni dünya ile İslam’ı kabile zihniyetinin zindanına hapsetmiş Arap dünyası, sermayenin gücüyle yozlaştırmaya çalıştıkları toplumlarda, sözde kadın hakları savunucularına kendi yazdıkları senaryoları oynatmaktadırlar. Karşılarında alternatif gördükleri Müslüman Türk’ün ve İslam’ın kadına verdiği değeri ve özgürlüğü de taşeronları ve işbirlikçileri vasıtasıyla sabote etmeyi de başarmışlardır.

Bugün kadın haklarını savunanlara soruyorum.
-Sermayeye teslim olmuş sözde modern dünya kadını köleleştirmedi mi?
-Sermayeye hizmet eden modernizasyon, kadını seks kölesi, İş kölesi, reklâm kölesi, pazarlık kölesi yapmamışmıdır?
-Toplum adına kurulmuş kurum ve kuruluşlar, sermayeye hizmet adına kadınımızı istismar etmediği söylenebilir mi?
-Toplumlarda kadın cinayetleri, cinsel istismarlar artarak devam ediyorsa en büyük nedeni, kültür yozlaşması, cehalet ve erkek egemen sistem değimlidir?
-Bu sistem içinde yanlış evlilikler, tabularla dolu, erkeğin yaptığına hoş görü ile bakan, kadını en ağır şekilde cezalandıran içi boş namus anlayışı değimlidir?

Müslüman Türk milletinin ve Anadolu halkının öz kültüründen gelen insanlık (Kadın-Erkek) anlayışına dönemediğimiz,

Erkeğimize ve Kadınımıza sadece sevgiye ve saygıya dayalı bir ilişkiyi öğretemediğimiz,

8 Martlar dünya kadınlar gününde, 2019 yılında yüzlerce, kadın cinayeti, çocuk cinsel istismarı ve  kadına cinsel şiddet’in nedenlerinin, çağ’a uygun ilmi bir araştırması yapılamadığı sürece,  Anadolu’muzda binlerce kadınımızın ve kızımızın halaylar çekilerek, davullar dövülerek, sözde gerdeğe sokularak cinsel tacize uğramasının önüne asla geçilemez.

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım