Torbalı Ege Gazetesi

Çiğdem Çiçekçilik ‘Sevgililer Günü’ne hazır

Çiğdem Çiçekçilik ‘Sevgililer Günü’ne hazır
721 okundu
14 Şubat 2020 - 14:38

Torbalı Hükümet Caddesi’nde bulunan Çiğdem Çiçekçilik sahibi Semih Şen, ayrı bir heyecanın sardığını ve tezgâhlarına en güzel çiçekleri yerleştirdiklerini açıkladı. Sevgililer gününün sembolü olan kırmızı güllerin satışlarının artacağını söyleyen Şen, “Kırmızı aşkın rengidir, bu nedenle sevgililer günü dediğimizde akla ilk kırmızı güller gelir” dedi. İnternet üzerinden de satış yaptıklarını kaydeden Çiğdem Çiçekçilik sahibi Semih Şen, bu sayede Türkiye’nin her yerine çiçek götürebildiklerini ifade etti.

EN ÇOK SATILAN ÇİÇEK: GÜL

KIŞ şartlarının ılıman geçmesinin çiçek üretimine olumlu yansıdığını,  özellikle gül üretiminin üst seviyede seyrettiğine dikkat çeken Semih Şen, “Hediyenin büyüğü, küçüğü olmaz. Ama, Sevgililer Günü’nde en fazla talep, sevginin sembolü olan kırmızı güldür. Gül,  en çok satılanlar arasında yer alıyor. Sevgililer, sevdiklerine rahatça çiçek alsın. Sevgililer Günü’ne özel farklı konseptler hazırlıyoruz. Hediyelik çikolatalar ve oyuncaklar da bunlara dahildir” şeklinde konuştu.

‘KORSAN SATICILARDAN BAYAT GÜLLER ALMAYIN, MAHCUP OLMAYIN’

TORBALI’DA yaşayan vatandaşların özel günler hariç çiçek alma alışkanlığının yeterli olmadığını belirten Şen, “Bizim ülkemiz insanının çiçek kültürü çok zayıf. Avrupalı, işine, evine giderken mutlak çiçekle gidiyor, güne iyi başlıyor. Bizim,  Osmanlı Dönemi’nde Lale Devri vardı. Çiçek kültürümüz o zaman daha güçlüydü. Bugün Hollanda dünyaya Lale satarak para kazanıyor.  Esnafımız korsan çiçeklerden yana sıkıntılı. Biz, her şeye rağmen, zararımızın en aza indirilmesi için, merdiven altı tabir ettiğimiz korsan satıcıların önlenmesini istiyoruz. Vatandaşlarımız da, lütfen dışarıdan korsan satıcılardan, bayat güller almasın, mahcup olurlar. Sevgililerini sevindirmek isteyen herkesin bütçesine uygun bir çiçek esnafımızda mutlaka vardır. Tüm sevgililerin Sevgililer Günü kutlu olsun” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım