Torbalı Ege Gazetesi

Avuç İçi’li miniklere diş taraması

Avuç İçi’li miniklere diş taraması
552 okundu
14 Şubat 2020 - 15:49

ÖZEL Medidenta Ayrancılar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde görevli doktorlar, Avuç İçi Anaokulu’nda öğrenim gören miniklere diş taraması yaptılar. Gerçekleştirilen sağlık taraması etkinliğinde, miniklere oral hijyen eğitimi, ağız bakımı ve flor jel uygulaması konusunda bilgilendirme yaptı. Öğrencilerin ağız ve diş sağlığı tarama etkinliğinde ayrıca, minikler ile ekip arasında soru-cevap şeklinde ağız-diş sağlığının önemi aktarıldı.  Doğru diş fırçalama teknikleri de minik öğrencilere Özel Medidenta Ayrancılar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ekibi tarafından anlatıldı.

DİŞ FIRÇALAMA ALIŞKANLIĞININ KAZANDIRILMASI YÖNÜNDE UYGULAMALI EĞİTİM DE VERİLDİ

DİŞLERİN ne işe yaradığı, dişlerde çürüklerin oluşmaması için neler yapılması gerektiği ve diş doktorlarının neler yaptığı konusunda bilgi alan çocuklar, merak ettikleri soruları da sorma fırsatı buldu. Bu sırada çocukların diş muayenesini de yapan doktorlar, dişlerinde sorun olduğu tespit edilen çocuklar ile ilgili olarak gerekli bilgilendirmeyi ailelerine iletmesi için öğretmenlerine yaptı. Çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması yapılmasının yanı sıra diş fırçalama tekniği ve diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması yönünde uygulamalı eğitim de verildi.

‘KÜÇÜK YAŞLARDA YAPILAN KONTROLLER OLDUKÇA ÖNEMLİDİR’

ÇOCUKLARA küçük yaşlardan başlanarak verilen ağız ve diş sağlığı eğitiminin her zaman daha kalıcı olduğunu belirten Avuç İçi Anaokulu Müdürü İremsu Aksu, bu konuda ailelere büyük görev düştüğünü dile getirdi. Aksu, “Çocukların küçük yaşlardan itibaren dişleri ile ilgili herhangi bir şikayeti olmasa bile düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolünden geçmesi anne babanın en önemli görevlerinden biridir. İleriki yaşlarda ortaya çıkabilecek olan çene deformitelerinin ve diş çapraşıklarının önceden tespit edilmesi açısından da küçük yaşlarda yapılan kontroller oldukça önemlidir” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım