Torbalı Ege Gazetesi

Hamur, çikolata ve meyvelerin uyumu: Waffle!

Hamur, çikolata ve meyvelerin uyumu: Waffle!
355 okundu
25 Şubat 2020 - 12:16

Son yıllarda iyice popüler bir lezzet olan ‘waffle’ın satıldığı Torbalı’daki lezzet durağı Kahve Diyarı’nda yoğun ilgi görüyor. Rengârenk sunumları ve taptaze meyveleriyle iştah açan Kahve Diyarı’nın ‘waffle’ın çikolatası da günlük olarak hazırlıyor. Farklı lezzetler denemek isteyen misafirler istedikleri çikolata ve meyvelerden seçerek kendi ‘waffle’larını sipariş edebiliyor. Elit firmanın menüsünde yer alan mix waffle, çikolatalı meyveli waffle ve ideal waffle ise büyük ilgi görüyor.

MEYVELER SÜPARİŞ ANINDA TAZE OLARAK DOĞRANIYOR

MÜŞTERİ memnuniyetini felsefesi olarak benimseyen Kahve Diyarı’nda onlarca çeşit ‘waffle’ bulunuyor. Meyveler ise sipariş anında taze olarak doğranıyor.  Uzun yıllardır cadde üzerinde hizmet veren Kahve Diyarı’nın menüsündeki waffle çeşitleri, oldukça yoğun bir talep görüyor. Misafirin isteğine göre ‘waffle’ın meyvelerinde değişiklik yapılabiliyor. Ayrıca mevsimine göre waffle meyvelerine eklemeler yapılıyor.

HERKES KENDİ ZEVKİNE GÖRE SEÇEBİLİYOR

WAFFLE’IN ilk Belçika’da ortaya çıktığını, Amerikalılar’dan Türkiye’ye geçtiğini belirten Torbalı Kahve Diyarı’nın Müdürü Çağrı Koşan, şöyle konuştu: “Waffle ilk olarak Belçika’da ortaya çıkmış bir tatlı. Günümüzde insanlar bu tatlıyı daha çok tercih ediyor. Belçika’da ortaya çıkan Waffle daha sonra Amerika’dan bize geliyor. Torbalı’daki mekanımızda da waffle’ımız bulunuyor ve isteyen istediği gibi waffle türünü seçebiliyor” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN