Torbalı Ege Gazetesi

CORONAFOBİ YAYILIYOR, SAĞLIK ÖNE ÇIKIYOR

CORONAFOBİ YAYILIYOR, SAĞLIK ÖNE ÇIKIYOR
24.764 okundu
14 Mart 2020 - 12:40

SON günlerde dünyayı kasıp kavuran ‘coronavirüs’ün, ülkemizde de tehlike sinyalleri vermesi ile iyice gündem olan salgının önlenmesi hususunda, vatandaşlar da önem almaya başladı. Torbalı Mahallesi Metropolis Bulvarı üzerinde geçtiğimiz haftalarda hizmete giren Fubaş Ambalaj ve Endüstriyel Tedarik firması da bu doğrultuda, yaşam alanlarımız ve kişisel hijyene yönelik kaliteli ve Sağlık Bakanlığı mevzuatlarına uygun imal edilmiş olan ürünleri bulundurarak, vatandaşların bu konudaki taleplerini karşılıyor.

‘MSDS RAPORU VE ÜRETİM İZİNLERİ OLMAYAN MERDİVEN ALTI FİRMALARIN ÜRÜNLERİNİ ALMAYIN!’

FİRMA yetkilisi Erkan Okundu, bu konuda paniğe kapılmadan ve bilinçli olmak kaydıyla olaya bakmak gerektiğine vurgu yaptı. Vatandaşları da paniğe kapılmamaları konusunda uyaran Okundu, bu durumu ‘haksız kazanç kapısı’ yapmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini ifade etti. Erkan Okundu, MSDS raporu ve üretim izinleri olmayan merdiven altı firmaların ürünlerine rağbet edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Toplu yaşam alanlarının hijyenine yönelik ürünlerin kullanılması, bu alanlarda yaşamı daha güvenli kılacaktır” diye konuştu.

HİJYEN ÜRÜNLERİ YOK SATIYOR

FUBAŞ Ambalaj ve Endüstriyel Tedarik firmasının sahibi Erkan Okundu, virüs nedeniyle sattıkları ürünlere büyük rağbet olduğunu da anlatarak, “Antibakteriyel sabun, QAC dezenfektan, alkol bazlı yüzey hijyen deterjanları, klor çamaşır suları, ıslak temizleme mendilleri, cep mendilleri, hijyenik eldivenler, maske, galoş ve bone, el dezenfektanı gibi ürünleri satışında ciddi oranda artış var.

BİRÇOK ÜLKEYE KORKU SALDI

DÜNYAYI alarma geçiren Corona virüs (Covid-19), insanları paniğe sevk ediyor. Soğuk algınlığından zatürreye kadar değişen çok çeşitli solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan virüsün hızla yayılmasının ardından maske ve eldiven satışları patladı, hijyen ürünlerine talep yağdı. Ölümlere yol açan, pek çok ülkeye korku salan Corona virüse (Covid-19) karşı önlem arayışı devam ediyor. Yeni tedavi yöntemlerinin geliştirildiği bu dönemde insanlar da kendilerini maske takarak, vücutlarını ve çevrelerini temiz tutarak koruyorlar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım