Torbalı Ege Gazetesi

Başkan Günaydın’ın mahalle ziyaretlerine koronavirüs engeli

Başkan Günaydın’ın mahalle ziyaretlerine koronavirüs engeli
24.504 okundu
16 Mart 2020 - 12:19

Eski AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Selman Günaydın genel merkezin verdiği kararla ilçe başkan adayı olarak belirlenmesinin ardından 28 Mart Cumartesi günü yapılacak olan 7. Olağan Torbalı İlçe Kongresi için çalışmalara başlamıştı. Koronavirüs  nedeni ile ziyaretlerin durdurulduğu ifade eden Günaydın sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Başarılı siyasetçi Günaydın, “Söz verdiğimiz gibi 60 mahallemizin hepsine gitmek niyetindeydik.Ancak sizler de takdir edersiniz ki, Küresel Koronavirüs salgınına karşı alınan ulusal tedbirler hepimiz için bağlayıcıdır. Bu tedbirlerle Türkiye’nin risklere karşı güven düzeyi daha da artacaktır. Tedbirleri sıkı tutmalıyız. Sağlık Bakanlığımızın bugüne kadar yürüttüğü oldukça başarılı sürece hepimiz katkı koymalıyız” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“Değerli dava ve yol arkadaşlarım,

Genel Merkezimizin yaptığı istişare ve değerlendirmelerin neticesinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in tensipleriyle, 28 Mart tarihinde yapılacak AK Parti Torbalı 7. Olağan İlçe Kongresi’nde ilçe başkan adayı olma vazifesi şahsıma tevdi edildikten hemen sonra kolları sıvayarak sahaya indik.

Bu kapsamda Torbalı’mızın 60 mahallesine tek tek gitme sözü vermiş, bugüne kadar 24 mahallemize de giderek hem delegelerimizle hem de kıymetli hemşehrilerimizle kucaklaşma imkanı bulmuştuk.

Ahmetli, Bozköy, Çakırbeyli, Çamlıca, Çapak, Dağtekke, Düverlik, Helvacı, Kırbaş, Ormanköy, Ortaköy, Özbey, Pamukyazı, Sağlık, Saipler, Subaşı, Yeniköy, Karakızlar, Karakuyu, Gazi Mustafa Kemal, 19 Mayıs, Karaot, Dağkızılca ve Dirmil Mahallerimizi ziyaret ettik. Bu mahallelerimizde delegelerimizle istişarelerde bulunduk, 28 Mart’ta yapılacak kongremiz öncesindeki tavsiyelerini dinledik.

Ziyaretlerimize hız kesmeden devam etmek, söz verdiğimiz gibi 60 mahallemizin hepsine gitmek niyetindeydik.

Ancak sizler de takdir edersiniz ki, Küresel Koronavirüs salgınına karşı alınan ulusal tedbirler hepimiz için bağlayıcıdır. Bu tedbirlerle Türkiye’nin risklere karşı güven düzeyi daha da artacaktır. Tedbirleri sıkı tutmalıyız. Sağlık Bakanlığımızın bugüne kadar yürüttüğü oldukça başarılı sürece hepimiz katkı koymalıyız.

Okullar tatil edildi, toplu gösteri, konser ve organizasyonlar tehir edildi, hep birlikte bir mücadele veriyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta son derece önemli. Bu dönemde virüsten korunma kurallarını çok sıkı bir şekilde uygulamak zorundayız. Bunu yaparsak tablo değişecektir.

Bu sebepten dolayı bizler de üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Henüz gidemediğimiz 36 mahallemize olan ziyaretlerimizi ertelediğimizi belirtmek istiyorum. Buradaki delegelerimizle olan istişarelerimizi telefon vasıtasıyla yapacağız. Bugünden itibaren gidemediğimiz 36 mahallemizdeki delegelerimizi tek tek arayacak, tavsiyelerini alacağım. İnşallah bu süreç sona erip virüs tehlikesi ortadan kalktığında çalışmalarımıza durmaksızın devam edeceğiz, hiç şüpheniz olmasın.

28 Mart’ta yapılacağını açıkladığımız kongremizle ilgili henüz bir tehir durumu yok. Planlanan tarihte bir değişiklik söz konusu olursa, bunu da partimiz hem bizlere hem de sizlere duyuracaktır. Bu vesileyle herkese selamlarımı ve hürmetlerimi gönderiyor, devletimizin etkin bir şekilde sürdürdüğü mücadelenin hepimizin gayretleriyle başarıya ulaşacağına inancımın tam olduğunu belirtmek istiyorum.”

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 15
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 24
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım