Torbalı Ege Gazetesi

Korona virüsüne karşı önem alındı

Bahçeşehir Koleji korona virüsüne karşı önlemlerini aldı. Okullarda olası bir tatil durumunda öğrenciler canlı yayından derslerini takip edebilecek

Korona virüsüne karşı önem alındı
25.269 okundu
18 Mart 2020 - 10:14

Çin’in Wuhan kentinde çıkan corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerden İtalya’da dün yüzde 36 oranla artan ölü sayısı, ‘en çok artışın yaşandığı gün’ olarak kayıtlara geçti. Tayland’da da 3 yeni vakaya rastlandığı, ülke genelinde vaka sayısının 40’a yükseldiği ifade ediliyor. İtalya tespit edilmiş 400 vakayla Avrupa kıtasında hastalığın en çok görüldüğü ülke. Avrupa’da İtalya dışında, Avusturya, Romanya, Hırvatistan, İspanya ve İsviçre’de de salgına yakalanan kişiler tespit edildi. Dünya çapında krize yol açan corona virüsü Türkiye’de de bir hastada resmi olarak ortaya çıkarken, virüs Avrupa çapında hızla ilerliyor. Corona virüsüne karşı Torbalı’da da önlemler alındı. Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü’nde de virüs nedeniyle eğitimin aksamaması için hazırlıklar yapıldı.

‘ÖĞRENCİLERİMİZİN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ’

Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü Türkiye ve Dünya’da gündemde olan corona virüsüne karşı geniş tedbirler aldı. Tüm kampüs ve servisler de dahil olmak üzere nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfekte edildi. Bunların yanı sıra okul çalışanları olarak maske ve eldiven kullanımına özen gösterildi. Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü Konferans salonunda gerçekleşen bir etkinlikte okul hemşiresi tarafından öğrencilere virüsten korunmak adına bilgiler verildi. Corona virüs salgını nedeniyle ilan edilecek olası bir tatil durumunda öğrencilerin eğitiminden geri kalmamaları adına hazırlıklar yapıldı. Bu hazırlıklar sonucunda tüm kademe öğrencilerin online eğitim ile dersleri takip etmeleri mümkün olacak. Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü Kurucusu Yıldırım Baytekin “Kampüsümüzün her köşesi rutin endüstriyel temizlik ve dezenfekte sürecine ek olarak, nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfekte ediliyor. nano gümüş teknolojisi ile virusler 3 ile 6 ay süresince etkisiz hale gelmektedir. Öğrencilerimizin sağlığı her şey den önemli.” diyerek geniş tedbirler alındığını ifade etti.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 15
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 24
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım