KÜTÜPHANEYİ ÇOK SEVDİK

Yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla kütüphaneye giden üyeler kütüphanenin yeni hali karşısında hayranlıklarını gizleyemezken, modern kütüphane de üye kayıt sayısı 3 ayda 1500 arttı

HÜKÜMET Caddesi üzerinde 1956 yılından bu yana hizmet veren ve geçtiğimiz aylarda tadilat çalışmaları tamamlanan Torbalı İlçe Halk Kütüphanesinin son hali büyük beğeni topluyor. Oldukça modern bir hale bürünen ve son teknoloji cihazlarla hizmet vermeye başlayan kütüphaneye günde ortalama 100 kişi uğruyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde kütüphaneye gönderilen 4500 yeni kitap ise giriş kayıtları yapıldıktan sonra kısa bir süre içerisinde vatandaşın okuması için raflardaki yerini alacak.

ÜYE PATLAMASI YAŞANDI

TORBALI İlçe Halk Kütüphanesi’nin değişen iç ve dış çehresi üye sayısına olumlu yansıdı. Yeni haliyle hizmete başlayan kütüphaneye 4 ayda yaklaşık 1500 vatandaş üye kaydı yaptırdı. Kitap hazinesi daha da genişleyen ve her yaş grubunu kapsayan Torbalı İlçe Halk Kütüphanesi üye sayısı 10 bine yaklaşırken bu sayının daha fazla artması bekleniyor. Kütüphanenin yeni hali üyeleri ve vatandaşlar tarafından ‘Torbalı’ya çok yakıştı’ ifadeleriyle yorumlanıyor.

800 BİN LİRALIK KÜTÜPHANE

AYRILAN 800 bin liralık ödenekle İlçe Halk Kütüphanesi baştan aşağı yenilenerek oldukça modern bir görüme büründü. Yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla daha geniş kaynak ve daha modern bir binada hizmet vermeye başladıklarını ifade eden kütüphane görevlileri, “Kütüphane başta çocuklarımız olmak üzere vatandaşlarımızın rahatça kullanacakları bir alan haline geldi. Özellikle engelli vatandaşlarımız için bir tuvalet de yapıldı” ifadelerine yer verildi. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.