BERBER LEVENT SUSKUNLUĞUNU BOZDU ‘UYGUR KOLTUĞUNU KORUR’

Uzun yıllardan beri CHP’de aktif siyaset yapan Levent Şenyüz gazetemize özel açıklamalar yaparak CHP’nin kongre sürecini değerlendirdi. 1992 yılından beri kurucu üyelerden olan Levent Şenyüz’ün açıklamaları olay yaratacak

TORBALI’DA siyasetin kalbinin attığı noktalardan birisi de Levent Şenyüz’e ait Twins Berber salonu. Berber Levent olarak tanınan Şenyüz aynı zamanda Torbalı Tepeköy Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi Başkan Yardımcılığını da yapıyor. Uzun yıllardan beri CHP’de aktif siyaset yapan Şenyüz gazetemize özel açıklamalar yaparak CHP’nin kongre sürecini değerlendirdi. 1992 yılından beri kurucu üyelerden olan Levent Şenyüz’ün açıklamaları olay yaratacak.

‘UYGURSUZ CHP OLMAZ’

KONGRE sürecinde İsmail Uygur’un kazanmasının daha uygun olacağını belirten Şenyüz, “Şu anda kongrede bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Parti tabanının tepkileri de bunu gösteriyor. Zaten Torbalı’da İsmail Uygursuz bir CHP olamaz. Partinin buradaki mücadelesinde en başından beri İsmail Uygur var. Parti konjuktörünü en iyi bilen isim İsmail Uygurdur. Parti içi dengeleri en iyi bilen isim olarak bu dönemde ehil bir isim parti başında olmalı. Bu yüzden bizim de desteğimiz İsmail Uygur’a yönelik olacaktır” dedi.

‘MUHALEFET ZAYIF’

CHP içerisindeki muhalefetin zayıf olduğunu da belirten Levent Şenyüz, “Zayıf kelimesini kullanırken parti dinamiklerini farklı bir noktaya taşıyacak isim yok anlamında söylüyorum. Yoksa diğer grup içerisinde değerli ve bu parti için uzun yıllar mücadele vermiş arkadaşlarımız da var. Ancak şunu da söylemek gerekiyor. 1 dönem gelip başkan adayı olup ondan sonra ilçe başkanlığına talibim demek olmuyor. Yani biraz daha tecrübe gerekiyor. Zayıf cümlesini özellikle bu şekilde kullandım” dedi.

‘YENİLİKLER GELECEKTİR’

KONGRE sürecinin birçok yeniliği de birlikte getireceğini dile getiren Şenyüz, “Evet kongrede yenilenmiş bir CHP olacaktır. Ancak bu yenilenme başkan değişikliği ile değildir. Başkanımızın yeni isimleri takviye edeceğini düşünüyorum. Olay tamamen bununla ilgili. Partili olarak bizim de istediğimiz partinin yeni isimlere yer açması. İsmail Başkanımızın da bununla ilgili düşüncelerinin olduğunu biliyoruz. Tabi ki koltuklarını devredecek tecrübeli isimlerde yine partide ‘ağabeylik’ görevini üstlenecek” dedi.

‘ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI’

YAPILACAK Başkanlık seçiminde en önemli unsurun ise birlik olduğunun altını çizen Levent Şenyüz, “Bakın kongre süreci demek kavga gürültü değildir. Bu bir yarıştır. CHP’nin daha iyi yerlere gelmesi için olan bir yarıştır. Bu süreç içerisinde kavga ederek değil birlik olarak partiyi daha iyi yerlere getirebiliriz. Yani ayrı bürolarda aynı partinin üyelerini kutuplaştırmaya hiç gerek yok. Biliyorsunuz bizim partimizin sloganları bile hep birlik üzerine olmuştur. Bizde diyoruz ki ‘Şimdi birlik zamanı’” şeklinde konuştu. KEMAL COŞAR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.